Přečtěte si celý popis první série

Přečtěte si celý popis první série

30.5.2020 17:10


Za pár dní se dočkáme premiéry seriálu Alex Rider, který je založen na stejnojmenné literární sérii o mladém špiónovi. Abyste věděli, co přesně můžete v první sérii očekávat, přečtěte si její popis.


Oficiální popis seriálu zní následovně:

Když Alex Rider zjistí, že jeho strýc nezemřel při dopravní nehodě, jak si původně myslel, ale že byl zavražděn při práci pro bezpečnostní agenturu, změní se tomuto obyčejnému mladíkovi celý život. Kontaktuje ho Alan Blunt, ředitel stinné odnože MI6 zvané Oddělení, který mu prozradí, že byl od dětství nevědomky trénován na nebezpečný svět špionáže. Je na něj vyvíjen nátlak, aby pomohl s vyšetřováním strýcovy vraždy, a také jak do toho zapadá zavraždění dvou prominentních miliardářů, a Alex se tedy zdráhavě rozhodne přijmout svou novou identitu a jde do utajení do odlehlé internátní školy zvané Point Blanc. Ta je izolovaná od okolního světa nad sněžnou čárou francouzských Alp a jejím cílem je přivést problémové teenagery z bohatých rodin zpět na správnou cestu. Jak ale Alex pronikne hlouběji, zjišťuje, že jsou studenti pouhými subjekty znepokojivého plánu záhadného doktora Greifa – plánu, pro jehož zastavení bude muset Alex riskovat svůj život.


Jak můžete vidět, první řada bude založena na knize Akademie Point Blanc, která je v pořadí druhou knihou série od spisovatele Anthonyho Horowitze. První knihou je Stormbreaker, podle níž byl v roce 2006 natočen stejnojmenný film, který bohužel nezaznamenal moc velký úspěch a z plánů na další filmy sešlo. Nový seriál nicméně nebude mít s tímto filmem žádnou spojitost.

(Ve Stormbreakeru ztvárnil Alexe herec Alex Pettyfer. Foto: Entertainment Film Distributors)

Myslíte, že se seriálu bude dařit a mohli bychom se tak dočkat zpracování i dalších knižních dílů?


Jít na Alex Rider | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře