Vetřelec se vrací zpět do kin

Vetřelec se vrací zpět do kin

13.1.2015 21:50


Ojedinělou příležitost vidět Vetřelce znovu na velkém plátně se nám naskytne od 19. února. Toho dne vstoupí, podobně jako v jiných státech, první Vetřelec znovu do kin. Bude se jednat o režisérský sestřih známý z reedice z roku 2003. Dějově tedy nic nového, ale pokud si chcete vychutnat v kinosále vesmír, kde nikdo neslyší váš křik, máte jedinečnou příležitost.

Uvést Vetřelce v kině není lokální nápad, něco podobného se chystá i v jiných evropských státech, ostatně podobné návraty klasických filmů na velká plátna zažívají na západ od nás pravidelně.

Specialitou je, že budeme moci vidět Vetřelce v jeho režisérské verzi, která má na rozdíl od jiných speciálních edicí poněkud zvláštní vlastnost, a to, že je o minutu kratší než originál. Nových scén však přeci jen několik je, v té nejdůležitější Ripley objeví přeživšího Dallase, o kterém jsme si původně mysleli, že ho vetřelec v šachtě zabil. Sestřiháním jiných scén však celková stopáž zkrácena je, ostatně více v našem starším článku o režisérské verzi (druhá část článku nazvaná Director´s Cut).

Zatím nemáme zprávy o tom, jestli se chystá podobná fanouškovská akce, jako při premiéře Promethea, pokud ano, přineseme podrobné zprávy.


Jít na Alien | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!