Šokující úmrtí v All American

Šokující úmrtí v All American

18.2.2023 10:51


All American nikdy nepatřil k seriálům, které pravidelně staví své hrdiny do životu nebezpečných situací. A když už ano, vždy z nich vyvázli a doposud jsme tak nepřišli o žádnou hlavní postavu. Avšak to se změnilo s nejnovější epizodou, v níž zakončil své působení jeden z hlavních představitelů.


Jedenáctý díl Time bude určitě patřit k těm nejsmutnějším v rámci celého seriálu, jelikož nám naservíroval jedno velké úmrtí. Celý díl se nesl v duchu otcovství a sledovali jsme například linku Preache, který se snažil dokázat, že si zaslouží trávit čas se svou dcerou, Asher se dozvěděl od Jaymee novinku, že je těhotná a Layla zase řešila firemní záležitosti se svým otcem. Když ale v našem seriálu řekneme termín „otcovství“, jeho zásadní figurou není nikdo jiný než Billy Baker. Ten není pouze otcem svých vlastních dětí, ale zároveň představuje otcovskou roli pro Spencera a všechny další fotbalisty, kterým dělá kouče. A právě Billyho cesta v tomto otcovském díle byla završena.

Když se totiž Billy, Asher a další mladí fotbalisti vraceli autobusem z přehlídky, došlo k závadě na pneumatikách a autobus havaroval. Naštěstí se z něj všichni dostali a vypadalo to, že už nic nehrozí. Jenže později Billy postřehl, že mezi všemi chybí fotbalista Jabari, který nejspíš musel ještě zůstat v autobuse, který se začal pomalu sunout ze srázu dolů. Billy, jakožto „otec“ svých fotbalistů nezaváhal a rozhodl se pro Jabariho dojít. Co přesně se při tomto činu událo zatím nevíme, ale jedno je jisté – pro Billyho to bylo to poslední, co ve svém životě udělal. Když totiž Jordan a Grace, kteří rovněž byli na místě nehody, dorazili k Bakerovým, oznámili jim smutnou zprávu, že Billy zemřel. A samotní tvůrci potvrdili, že je Billy skutečně po smrti a že Taye Diggs ukončuje své působení v seriálu.


(Billy zachránil své žáky, sám sebe už ale bohužel ne.)

Rozhodně můžeme říct, že Billy po sobě zanechá velkou díru v životě spousty postav a obzvláště v životech své manželky, dětí a také Spencera. Proto se i především na ně zaměří nadcházející epizody. Konkrétně na Lauru dvanáctý díl, na Olivii třináctý, na Jordana čtrnáctý a na Spencera patnáctý. Příběh každého z nich bude po Billyho úmrtí úplně jiný a proto si každý z nich vysloužil na sebe zaměřený díl (samozřejmě nebudou díly jen o těchto postavách, ale právě jim bude dopřána větší pozornost – pozn. red.).

Showrunnerka seriálu Nkechi Okoro Carroll prozradila, že plány na odchod Taye se začaly připravovat už před přípravou páté série. Na konci každé série si totiž Nkechi promlouvá s každým z herců o tom, kam se může ubírat příběh jejich postav v další řadě a v případě Billyho právě padla možnost jeho cestu zakončit. Když Nkechi v průběhu první série převzala otěže jako showrunner, měla už dlouhodobou vizi, jakým směrem chce, aby se seriál ubíral, a vždy věděla, že v případě Billyho bude jeho odchod jen otázkou času. Nebude to ale dřív, než nastane ta správná chvíle a shodnou se na tom jak tvůrčí tým, tak i Taye, který prozradil, že přibližně v polovině čtvrté řady začínal mít pocit, že je pomalu připraven své působení v seriálu zakončit. A nakonec tedy ta správná chvíle nastala právě nyní a celý dosavadní příběh páté řady byl nalinkován k tomu, aby v polovině řady došlo ke ztrátě Billyho. Díky tomuto zvratu v příběhu tak mají tvůrci možnost začít a probádat nové kapitoly v životech jednotlivých postav. Taye zmínil, že pokud by se měl v budoucnu vrátit do nějakého flashbacku nebo snové sekvence, vůbec by neváhal a na natáčení by dorazil a dokonce tuto variantu tvůrcům sám navrhl. Nkechi i Taye byli také dotázáni, jestli nepadla v úvahu možnost nechat Billyho jen někam odjet, například učit na nějaké škole v jiné zemi, načež řekli, že takový scénář vůbec nepřicházel v úvahu, neboť by k postavě Billyho vůbec neseděl. Pro Billyho totiž byla nejpřednější jeho rodina a jeho charakter by se nikdy neodřízl od svých nejbližších. Jedinou možnou variantou tak zůstávalo jej usmrtit.

(Billyho úmrtí ovlivní životní kapitoly mnoha postav.)

Zdroje: Deadline, TVLine (1, 2)
Foto: The CW

Zaskočilo vás rozhodnutí usmrtit Billyho?


Jít na All American | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře