Allegiance se představuje

Allegiance se představuje

13.1.2015 18:00


Co když zjistíte, že celý váš dosavadní život je lež? Že vaši rodiče nejsou těmi, za které je považuje. A co všechno jste ochotni obětovat ve jméně své rodiny nebo své vlasti?


Alex je celkem obyčejný, mladý muž. Má dvě sestry a milující rodiče. Skvrnou na jinak perfektní rodině je až fakt, že jeho rodiče i starší sestra jsou ve skutečnosti spící ruští agenti. Což by asi nebyl tak strašný problém, pokud by Alex nebyl špičkovým analytikem CIA, který se nyní dozví děsivou pravdu.
Před lety byla Katya instruována KGB, aby zrekrutovala amerického obchodníka Marka O'Connora do ruských služeb, ale oni dva se do sebe skutečně zamilovali. S příslibem, že její služby mohou být využity kdykoliv v budoucnosti, se za Marka provdá a stěhují se do Ameriky. Léta žijí spokojeně a budují si spolu šťastný domov, doufajíc, že unikli hlasům z Moskvy. Matička Rus však pro ně má nový úkol – naverbovat syna Alexe pro jejich věc. V plánu je totiž teroristická akce, která otřese Spojenými státy v samotných jejích základech a srazí ji na kolena.

Seriál vychází z izraelské předlohy The Gordin Cell. O jehož adaptaci mají mimo jiné také zájem ruská a jihokorejská televizní stanice. Námět zakoupila stanice NBC už v roce 2012, tenkrát ještě pod plánovaným názvem M.I.C.E.. Z vysílání ale nakonec sešlo, teď se však vrací zpátky k životu. A proč zrovna MICE? Jedná se o zkratku slov „money, ideology, coercion, ego“ (peníze, ideologie, nátlak, ego), tedy důvody proč se někdo rozhodne zradit svou vlast a špehovat pro cizí zemi. A o tom se bude točit i celý seriál. Dokážete kvůli rodině zradit svou zemi? Nebo vlastní rodinu zaprodáte ve jménu vlasti? Nebude to totiž bez následků. A jste ochotni je nést?


Pojďme se už ale mrknout na první upoutávku. Na pozadí můžete slyšet slova slibu věrnosti vlajce Spojených států amerických: Přísahám věrnost vlajce Spojených států amerických a republice, kterou představuje: jednomu nedělitelnému národu, před Bohem, ve svobodě a spravedlnosti pro všechny.

Thumbnail Play icon

Jít na Allegiance | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře