Allegiance vs. The Americans

Allegiance vs. The Americans

17.1.2015 12:02


V čem se nové špionážní drama o ruských agentech liší od svého předchůdce? Je Allegiance pouze modernější podobou The Americans?


Nět, jak řekl výkonný producent tohoto nového dramatu, které nám představí analytika CIA plného ideálů (Gavin Stenhouse), netušícího, že jeho rodina (Scott Cohen, Hope Davis a Margarita Levieva) je součástí spící ruské buňky, která byla právě probuzena k životu.
„Podívejte se na jednu nebo dvě epizody a bude vám hned jasné, že tohle je úplně jiný příběh.“, řekl George Nolfi na tiskové konferenci. „V podstatě je to rodinné drama o lidech, kteří ve skutečnosti nechtějí být špióny. Jsou k tomu přinuceni. To je úplně jiný přístup a právě tím se odlišujeme.“
Jak zmínil představitel hlavní postavy Stenhouse, „Myslím, že spousta seriálů má na první pohled podobné rysy. Jsou založené na podobných věcech, ale pro diváka je to zcela nová podívaná. Zcela nová sestava herců a scénáristů.“
Cohen ještě dodal, že se v seriálu budou „potýkat s hrozícím nebezpečím“ a také „generací po 11. září“, jehož ústřední postavou bude právě Alex. „To je něco zcela jiného než mají The Americans.“
Rodilá Ruska Levieva má na celou věc i svůj názor, „Mám pocit, že tohle je jedna z těch rolí, co přichází jednou za život.“ A ještě dodává, že už odmítla spousty ruských rolí, protože prostě byli napsány velmi stereotypně. „Ale jakmile přišlo Allegiance, hned jsem cítila, že tohohle bych chtěla být součástí. Postavy jsou dobře napsané a ten způsob jak se jedná s ruskými aspekty je velmi autentický.“ A ještě může fungovat i jako poradce své televizní matky Hope Davis!
„Byla jsem velmi nadšená ze změn ve svém životě a dovednost mluvit rusky, je jedna z těch nejtěžších věcí, co jsem se kdy musela naučit.“ Při prezentaci předvedla Davis i trochu ze svých jazykových schopností. „Učím se tak rychle, jak to jen jde.“, dodala na závěr.

The Americans ovšem není jediný seriál, se kterým se v námětu bude Allegiance potýkat. Do jisté míry je tady i podobnost s Homeland, zaměníte-li arabské teroristy za ruské špióny. Není také náhodou, že oba seriály jsou také adaptací úspěšných televizních předloh původně z Izraele. Necháme se překvapit, jak tvůrci s námětem naloží a komu nakonec bude náležet Alexova oddanost a věrnost.


Jít na Allegiance | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!