American Dad!

American Dad!


Seriál American Dad! je americký animovaný sitcom, který vznikl roku 2005. Jeho hlavní pozornost je soustředěna na rodinu Smithových, kterou tvoří hlava rodiny, skutečný patriot a agent CIA, Stan Smith. Ten má za manželku Francine, která je inteligentní ženou v domácnosti. Se svou manželkou vychovává Hayley, sebevědomou mladou dívku, a Stevea, který po otci zdědil jeho úzkost. Kromě toho jejich rodinku tvoří mimozemšťan Roger, který je mistrem převleků, a mluvící rybka Klaus, kterou každý ignoruje.

Tento sitcom pochází z dílny legendárního komika Setha MacFarlanea, který u něj figuruje na pozici hlavního tvůrce už od jeho začátku. Kromě něj patří nebo patřili mezi tvůrce i Mike Barker, Matt Weitzman, Brian Boyle, Rick Wiener, Kenny Schwartz, David A. Goodman, David Zuckerman, Richard Appel a Steve Callaghan.

(Členové další šílené rodinky. Foto: FOX)

Seriál se původně vysílal na stanici FOX, nicméně roku 2014 byl přesunut na stanici TBS, kde je vysílán dodnes. Epizody většinou mívají 22 minut, přičemž seriál nemívá žádné speciály, jak je to například u seriálu Family Guy. A vlastně díky tomuto seriálu mohl American Dad! vzniknout, protože oba dva seriály má pod správou právě Seth MacFarlane. Kromě toho patří do tohoto seriálového světa i The Cleveland Show, který však byl již ukončen.

Hlavní postavy seriálu tvoří pouze samotní členové ústřední rodiny. Stan a mimozemšťan Roger jsou dabováni Sethem MacFarlanem, zatímco manželku Francine mluví Wendy Schaal. Na dabingu se podílí i MacFarlaneova sestra Rachael MacFarlane, která mluví Hayley. Dále, syna Stevea mluví Scott Grimes, rybku Klause Dee Bradley Baker a Hayleyina manžela Jeffa Jeff Fischer.

Upoutávka k seriálu

Thumbnail Play icon