Jdeme do finále: Kdo je Zvonečkářův komplic?

Jdeme do finále: Kdo je Zvonečkářův komplic?

7.9.2016 23:06


V jedenácté epizodě Freedom From Fear jsme se konečně dočkali velkého odhalení a zodpovězení několika důležitých otázek. Pojďme si vše shrnout a zrekapitulovat. Co náš ještě čeká ve zbývajících dvou epizodách?


Brady konečně dostal Garretta

Brady je od začátku na stopě Garrettovi a teď si konečně může udělat zápis do deníčku. Tedy mohl, dokud mu Garret neřekl, čí mrtvolu to vlastně vykopal. Sice z toho nakonec kápne něco pro Bradyho kariéru, která je momentálně na bodu mrazu, ale pomůže to policii najít Zvonečkářova komplice?


Kdo to tedy vlastně u Hawthorneů umřel?

V jedenácté epizodě jsme se dozvěděli, kdo vláčel mrtvolu po schodech a čí vlastně byla. K Hawthorneům se vloupal Zvonečkář, který šel pravděpodobně po Mitchovi, ale narazil na Tessu v deliriu. Ta ho, pod vlivem léků a horečky a majíc ho za noční můru, shodí ze schodů. Mitch s Madeline ho mají za mrtvého a vmanipulují Garretta do pozice, ve které jako ochranitelský bratr nemůže nechat Tessu ve štychu.


Thumbnail Play icon

Kdo byl vůbec Zvonečkář a kdo je jeho komplic?

Zvonečkáře jsme sice zahlédli, ale k ničemu jsme se nedobrali. Nakonec ho musel zabít Garrett, kterého to poznamenalo a následná informace, že jeho otec zabil Davida Moralese, ho dodělala. Dočkali jsme se tedy odpovědi na jednu z hlavních otázek, proč Garrett kdysi odešel. Ale vyvstala nám tu další otázka. Proč Zvonečkářův komplic celé ty roky nic neudělal? S čeřením vody mu hrozí mnohem víc, než kdyby zůstal schovaný.

Thumbnail Play icon

Může být Zvonečkářem stále někdo z rodiny?

Dostalo se nám odpovědi na jednu z dalších velkých otázek – kdo z rodiny je vrah? Odpověď nás, i když to mnozí tušili, překvapila. Naše Lady Macbeth je výjimečná manipulátorka, ale navíc ještě naprosto chladnokrevná. Po kom že tedy Jack zdědil své psychopatické sklony?

Thumbnail Play icon

Jak to celé dopadne?

Do finále míříme s několika zásadními otázkami. Kdo byl Zvonečkářovým komplicem a kdo naaranžoval postavičky rodiny do domečku na hraní? Nemohla to být Soph, která se do rodiny připletla záměrně a teď, když přijde o Jacka, se snaží rodinu dostat minimálně do blázince? Co udělá Garrett, pomůže Bradymu a zkusí identifikovat Zvonečkáře, aby se policie mohla pustit po stopě jeho komplice? A hlavně: přežijí všichni finále, nebo Zvonečkářův komplic někoho z nich zabije?

Thumbnail Play icon

Zajímavosti od tvůrců

– Camova kamaráda Tobyho jsme sice viděli poprvé, ale Alison se o něm už zmiňovala v páté epizodě.
– Pohled na vánočně vyzdobené sídlo Hawthorneů byl vytvořený počítačově, Cam a Toby s autem parkovali před zeleným pozadím.
– Ve čtvrté epizodě seděly Madeline s Tessou na schodech a Madeline říkala, že se nepamatuje, kdy na nich seděla naposledy. Bylo to ve chvíli, kdy přemýšlela o tom, co udělat se Zvonečkářovým tělem.
– Umělecké oddělení se na domečku pro panenky neskutečně vyřádilo. Ten se původně neotvíral, takže trvalo týdny mravenčí práce, než vytvořili skutečnou kopii rodinného sídla.
– Jeff Russo, který pro American Gothic skládá hudbu, byl zakládajícím členem skupiny Tonic. Jedna z jejich písní v epizodě zazněla.

Perlička na konec

Obraz, na který se odkazuje jedenáctá epizoda Freedom From Fear, je dílem Normana Rockwella, který namaloval sérii Four Freedoms v reakci na Zprávu o stavu Unie, kterou přednesl v lednu 1941 Franklin Delano Roosevelt. Jejími tématy byly čtyři strachy. Čtvrtý obraz z této série symbolizuje americkou rodinu, kdy jsou děti ukládány v poklidu do postele, zatímco v Británii zuří blesková válka, kdy ji Luftwaffe bombarduje. Norman Rockwell byl malířem a hlavně ilustrátorem, který významně ovlivnil americkou kulturu 20. století. Během pěti desetiletí vytvořil přes 300 titulních stránek pro The Saturday Evening Post.

originál Normana Rockwella

odkaz v American Gothic

Epizoda XI: Kdo je Zvonečkářovým komplicem?

40%
20%
20%
10%
10%
0%
0%
0%
0%
10 hlasů

Kdo ve finále zemře?

30%
30%
20%
10%
10%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
10 hlasů

Foto: CBS


Jít na American Gothic | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!