Archer unikl smrtce. Příští rok bude jedenáctá série

Archer unikl smrtce. Příští rok bude jedenáctá série

21.7.2019 22:09


Dlouho předpokládaný konec Archera se letos nekoná. Na festivalu Comic-Con v San Diegu tvůrci oznámili, že seriál bude pokračovat i po aktuální desáté řadě, která se odehrává ve vesmíru. Příští rok uvidí diváci i sérii s číslem 11. A s ní i velké změny.


Před třemi lety se rok 2019 jevil jako poslední. Alespoň pro Archera a jeho kolegy. Seriál tehdy po své sedmé řadě dostal od své domovské stanice FX(X) objednávku na tři další série. Ta údajně poslední, tedy desátá, skončí za několik týdnů. A dlouho se o ní mluvilo jako o zřejmě poslední. Hlavní tvůrce seriálu Adam Reed (který zároveň dabuje Raye), pak svá slova mírnil a uváděl, že spíš uvažuje o svém konci, ale že by show mohla pokračovat. A taky bude.

James Hibberd z webu Entertainment Weekly mluvil na Comic-Conu s producenty Archera, Mattem Thompsonem a Caseym Willisem. Ti se rozpovídali víc i o tom, co od jedenácté řady očekávat. Níže přinášíme shrnutí jejich rozhovoru.


Jedenáctá řada seriálu se bude odehrávat zpátky ve světě tajných agentů a špionů. Archer se po třech letech probudí z kómatu, do kterého upadl v sedmé sérii po kariéře soukromého očka. Kóma mělo pro Sterlinga sloužit jako tříleté a třížanrové (noirová detektiva, dobrodružný výlet do Tichomoří po druhé světové válce a sci-fi vesmírná odysea) uvědomění si, na čem mu v životě záleží a kdo jsou jeho nejbližší.

Tvůrci začali s těmito různými žánry koketovat ve chvíli, kdy je vyprávění špionských příběhů přestalo bavit. Teď se ale chtějí vrátit zpět k dobám Archerovy druhé a třetí řady. Diváci znovu uvidí tajné mise, znovu uvidí své oblíbené postavy. Ale všichni už Archera tak trochu hodili za hlavu a jeho návrat je vlastně spíš obtěžuje. Třeba Lana je znovu vdaná. A Sterling zjišťuje, že už není fyzicky ani mentálně tak úplně fit (ostatně bude chodit o bondovsky vytuněné holi) a že mu dost možná zbyla poslední kamarádka, a to je Pam.

Po třech letech se taky vrátí agentura ISIS, ovšem pod jiným, zatím ještě nevymyšleným jménem. (Název se ze seriálu vytratil v roce 2014, aby nebyl spojován s takto samozvanou teroristickou organizací.)

Producenti seriálu navíc původně měli v hlavě ještě pár nápadů na jiné uzavřené příběhy v různých obdobích: středověk s králem Artušem (a Kriegerem jako Merlinem), divoký západ, zombie apokalypsa, nebo pátrání po Archerově skutečném otci kdesi v Rusku. První tři nápady ale tvůrci nějak nedokázali přivést k životu. A poslední nápad jim zatrhla stanice FX s odůvodněním, že Archerův otec nikoho nezajímá. Ani v jedenácté sérii se tak jeho jméno nedozvíme. Stejně jako se zřejmě nedozvíme, jestli je Krieger klon, anebo není. To prý ví jenom Adam Reed a herec Lucky Yates, který postavu dabuje.

A co se týče odchodu otce celého seriálu Adama Reeda, ten se také nekoná. Stále bude v produkčním týmu, jen už bude mít o něco méně práce. Což je patrné i na desáté sérii. Reed doteď psal scénáře ke všem odvysílaným epizodám až do konce deváté řady. Občas s ním na scénářích někdo spolupracoval. K desáté řadě napsal scénáře jen ke čtyřem epizodám z devíti.

Zda bude jedenáctá řada poslední, anebo ne, to zatím není jasné. Tvůrci seriálu se však shodli na tom, že chtěli Archera ukončit alespoň tak, že se hlavní postava probudí z kómatu, což je velmi často i přání samotných fanoušků. Víc se zřejmě dozvíme příští rok.

Foto: FXX


Jít na Archer | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!