Od desíti k pěti. Sledovanost Archera od čtvrté řady pořád klesá

Od desíti k pěti. Sledovanost Archera od čtvrté řady pořád klesá

11.6.2018 19:02


Devátý televizní rok Archera na obrazovkách je zatím co do sledovanosti nejslabší ze všech. Popularita seriálu u diváků klesá – alespoň podle statistik. V nejlepších dobách jednotlivé díly sledovalo běžně okolo jednoho a půl milionu lidí. Letošní je to stěží půl milionu.

Stává se to i v lepších rodinách a u lepších seriálů. Jejich sledovanost jde postupem času dolů (stejně jako počet epizod v sérii). Někdy mírně, někdy strmě. Archerovi ubývají diváci postupně. Vyplývá to alespoň ze statistik webu TV by the Numbers zveřejněných přehledně na Wikipedii.

První až třetí sérii tehdy ještě špionského seriálu sledovalo na stanici FX průměrně okolo jednoho milionu lidí. Čtvrtou dokonce jeden a půl. Zpátky k milionu se vrátila tematická série Archer Vice a taky následující šestá a detektivní hollywoodská sedmá.

Největší propad ovšem zaznamenal Dreamland, loňská osmá řada. Poprvé v historii seriálu se čísla sledovanosti nevyšplhala nad půl milionu diváků v hlavním vysílacím – tedy premiérovém – čase. A Danger Island je na tom velice podobně. Co hůř, předposlední díl deváté řady sledovalo asi 290 tisíc lidí. To je nehezká vizitka. Hlavně pro dvě poslední sezóny, které se odehrávají v Archerově hlavě desítky let dozadu od „seriálové současnosti“.

Otázkou je, jestli to něco změní na dalším vývoji. Desátá série měla být původně úplně poslední. Osm dílů a dál nic. Tvůrce seriálu Adam Reed se ale netají tím, že by možná rád pokračoval dál, pokud to půjde. Alternativní světy si zřejmě užívá. Diváci stanic FX a FXX (na druhou zmíněnou se Archer v posledních dvou letech přesunul) ale zřejmě už tolik ne.


Jak se vývoj seriálu líbí vám? Jakou byste si představovali poslední sérii? A měla by být opravdu poslední?


Jít na Archer | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!