Kde se inspiroval devátý Archer? V Příbězích Zlaté opice

Kde se inspiroval devátý Archer? V Příbězích Zlaté opice

13.5.2018 18:39


Po třetím díle předposlední řady Archera už je trochu zjevnější, čeho se bude zbylých pět epizod týkat. A taky je ještě zjevnější, čím se tvůrci deváté řady seriálu inspirovali. Začíná hledání Zlaté opice. Anebo ne-opice?

22. září 1982 odvysílala americká stanice ABC první díl svého dobrodružného seriálu Tales of the Gold Monkey. Měl jednu sérii a jednadvacet epizod. Odehrával se v Tichomoří, v roce 1938. Hlavním hrdinou byl bývalý válečný pilot Jake Cutter, který se v seriálu živil v letecké přepravní firmě. Jeho letadlo se jmenovalo Cutter's Goose, které pilotoval s nejlepším kamarádem – mechanikem Corkym – a jednookým psem Jackem.

V dalších dílech se pak objevují špioni, a to nejen z nacistického Německa, ale taky Jakeovi japonští protivníci, včetně princezny Koji a jejího ochránce. Děj se točí okolo zlaté sošky, respektive Zlaté opice, kterou hlavní hrdinové hledají. Jestli vám ani tento stručný popis nepřipadá povědomý, přečtěte si víc na Wikipedii, anebo se podívejte na úvodní sekvenci starého seriálu.

Thumbnail Play icon

Jít na Archer | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!