Rhodey se objevil v sedmi filmech, ale postavu neznáme, vše se změní s příchodem seriálu

Rhodey se objevil v sedmi filmech, ale postavu neznáme, vše se změní s příchodem seriálu

9.2.2022 16:43


James Rhodes se celkem objevil v sedmi celovečerních filmech MCU a v jednom seriálu. To je poměrně slušné číslo. Kolik toho ale víme skutečně o Rhodeym? Moc ne, protože děj se většinou soustředil na Tonyho Starka či Avengers. Rhodes nedostal prostor. Šanci poznat ho získáváme až nyní.


Natáčení seriálu Armor Wars stoprocentně začne letos. Některé zdroje uvádějí, že kamery by se měly roztočit již v květnu 2022, jiné tvrdí že až v říjnu 2022. Jelikož o seriálu nevíme prakticky nic, spíše se kloníme k druhé variantě. Seriál by se měl natáčet zhruba dva měsíce, což nás vede k tomu, že se zřejmě dočkáme nějakého skromného počtu epizod (zřejmě okolo šesti).

Novináři se neustále snaží od hlavního představitele Dona Cheadlea vyslídit více informací k seriálu. Ten nejen že žádné neřekne, ale on je doslova nemá. Seriál je stále v rané fázi a Cheadle v tuto chvíli nemá moc o čem mluvit. Pouze nedávno nastínil, že se těší, až konečně poznáme pravého Rhodeyho. Vůbec totiž netušíme, jaký je, kde žije a jak se chová.


(Co jsme se o něm dozvěděli vlastně ve filmech? Moc toho není, ale seriál to změní. Foto: Disney+)

Rhodey byl nejlepší kamarád Tonyho Starka, vystupoval v jeho příbězích. Následně byl hlavní spojkou Avengers, ale o postavě jako takové toho moc nevíme. Buď byl zastíněn neustavičnými Tonyho problémy, nebo řešil globální věci na úrovni Avengers. Postava Rhodeyho ale v MCU působí poměrně jednotvárně a ploše. A když si uvědomíme, že je v sérii prakticky od začátku, tak o to víc tluče tato jednotvárnost a zkratkovitost postavy do očí. I tento pohled se pokusí tvůrci vylepšit a hlavně změnit.

Seriál nám konečně přiblíží Rhodeyho osobnost a pohled na život po událostech Endgame. Tony Stark je mrtvý, Avengers jsou pryč. Všechny pojítka, která jsme doposud měli s postavou, nyní Rhodey ztratil. A je načase, aby se postavil na své vlastní nohy. Doslova. Postavu jsme naposledy viděli v úvodním dílu seriálu The Falcon and The Winter Soldier, kde si Don Cheadle švihl čestné cameo.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Armor Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!