Jak máme chápat konec sedmé série aneb co nás čeká v osmé řadě?

Jak máme chápat konec sedmé série aneb co nás čeká v osmé řadě?

22.5.2019 17:00


Letošní řada se s námi rozloučila poněkud netradičně. Hlavní padouch byl sice opět poražen, ale konec zůstal velmi otevřený, a to kvůli tomu, kam Oliver odešel.


Dvě hlavní dějové linky, které letos tvořily sedmou sérii, tedy boj s Devátým kruhem a záchrana budoucnosti, byly v posledním díle You Have Saved This City dovedeny do úspěšného konce. Město Star City bylo opět zachráněno, avšak příběh hlavních postav zůstal velmi otevřený.

Letošní finále však překvapivě mělo velkou spojitost s dalším velkým crossoverem, kterého se dočkáme na konci roku 2019. Tentokrát se velký crossover zaměří na Krizi na nekonečných Zemích, přičemž hlavní slovo tu očividně bude mít sám Oliver Queen, kterého si odvedl Monitor.


(Oliver čelí své poslední etapě.)

Nejdříve se zaměřme na to, jakou dohodu uzavřeli Oliver a Monitor během loňského velkého crossoveru. Jak bylo ve finále sedmé řady konečně odhaleno, Oliver tehdy nabídl Monitorovi, že mu pomůže s něčím, co souvisí s Krizí, aby tak zachránil Barryho a Karu, kteří by jinak zemřeli. Vesmír však musí být v rovnováze, a proto Monitor odhalil Oliverovi, že právě on zemře během Krize, aby tak bylo vše vyrovnáno.

Monitor si následně odvedl Olivera pryč, protože právě Oliver může zabránit úmrtí všech lidí, kteří by mohli během Krize zemřít. Jak ale Monitor dodal, pokud chce Oliver všechny zachránit, tak bude muset přijít o svůj život. Na druhou stranu však není jasné, co se s Oliverem přesně stane. V roce 2040 se totiž Felicity setká s Monitorem, se kterým odejde do neznáma, přičemž se však na tomto neznámém místě má setkat s Oliverem. Oliver tedy možná žije někde jinde, nicméně na Zemi je považován za mrtvého, a to už od roku 2019.

(Monitor konečně navštívil Olivera.)

Otázkou je, co toto všechno znamená pro nadcházející osmou řadu seriálu Arrow. Pokračování se máme dočkat letos na podzim, přičemž osmá řada bude zároveň poslední řadou pro celý seriál. Bude ji tvořit pouze 10 epizod a je velmi pravděpodobné, že desátý díl bude tvořit jeden (ne-li finální) díl velkého crossoveru. Že by tedy Oliver zemřel na konci svého seriálu, jak to fanoušci předpovídají již delší dobu?

Jak to ale bude s příběhem osmé série? To budeme sledovat Olivera a Monitora na cestách po vesmíru? A co zbytek hlavních postav? Tým Arrow se na konci sedmé série prakticky rozpadl, každý člen týmu se vydal svou vlastní cestou. Jisté je jen to, že se nedočkáme Felicity, jejíž příběh byl prakticky uzavřen na konci sedmé řady.

Co si o pokračování seriálu Arrow myslíte vy? Jaký příběh nám bude odvyprávěn v posledních deseti dílech?

Foto: CW


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!