Justice Leaguje na CW? Náhoda, nebo schválnost?

Justice Leaguje na CW? Náhoda, nebo schválnost?

26.5.2015 19:00


Během třetí řady seriálu Arrow si mnoho fanoušků všimlo něčeho zvláštního na celém seriálu, konkrétně na chování Olivera Queena. Skutečně Oliver představuje Green Arrowa, nebo je spíš Batmanem?


Seriál Arrow vypráví příběh mladého Olivera Queena, ze kterého se postupem času stane samozvaný strážce Starling City, kterému se bude přezdívat Green Arrow, jehož pojmenování plyne z barvy obleku a zbraně, kterou při boji se zločinem používá. Poprvé označení Green Arrow použil v první řadě Malcolm Merlyn, když se řešil právě samozvaný strážce, který se objevil ve Starling City. Vůbec název Green Arrow nikdy jindy v seriálu nepadl.

Od první řady nám bylo jasné, že se v seriálu nedočkáme žádného Supermana, Batmana či Wonder Woman. Půjde prostě a jasně o seriál, který zmapuje méně známého hrdinu DC Comics, Green Arrowa. První řada byla v tomto smyslu jasná, změna nastala se startem druhé řady, kdy bylo oznámeno, že se v seriálu objeví Flash.

Právě Flash započal nový směr celého smýšlení komiksových seriálů na stanici CW. Po jeho incidentu a devítiměsíčním kómatu se na stanici CW náhle objevily dva seriály, které jsou nejenom od DC Comics, ale jsou i vzájemně propojeny a mají (částečně) společný děj. O to víc nás tvůrci překvapili letos v zimě, kdy ohlásili, že vznikne nový komiksový seriál, jenž na jaře dostal jméno Legends of Tomorrow.

To byl jen lehký nástin toho, co se dělo za poslední tři roky na stanici CW, co se týče DC Comics, samozřejmě. Tímto shrnutím lze však dobře poznat, kam stanice CW pomalu spěje, a to ke svému vlastnímu seriálovému Justice League. Justice League je vlastně spojení hlavních superhrdinů, kteří bojují s nejrůznějšími hrozbami, které ohrožují celou Zemi. Je to vlastně týmovka podobná té marvelácké, která nese název Avengers.

Jak však poznat, že CW k tomuto činu spěje? Ideálním příkladem je samotný Oliver Queen. Ten v poslední době představuje samotného Batmana. Tento okamžik jsme pomalu mohli pocítit během druhé řady, kdy nám byla poprvé představena Liga zabijáků (teoreticky nám byla představena již v první řadě, to jsme však znali jen Malcolma Merlyna). Právě Liga měla nejvíce co do činění s Batmanem, ze kterého chtěl Ra's al Ghul udělat svého nástupce. Vlastně i boj na hoře mezi Oliverem Queenem a Ra's al Ghulem není žádnou novinkou, tato scéna byla totiž zpracována podle komiksové předlohy, kdy se mezi sebou podobně utkali Ra's al Ghul a Batman.

Přítomností Ra's al Ghula ve třetí řadě seriálu Arrow si tak fanoušci začali Olivera spojovat s Bruce Waynem, protože Ra's je jedním z jeho nemesis. Navíc celý smysl třetí řady o Ra'sově nástupnictví byl jasným signálem pro fanoušky, že Oliver Queen skutečně ztělesňuje Bruce Wayna. A tím se vlastně dostáváme k seriálové verzi Justice League.

Vlastně takovou první vlnou Justice League je tým ve složení Supermana, Batmana, Wonder Woman, Flashe, Green Lanterna, Cyborga, Aquamana a Martiana Manhuntera. Když se pořádně podíváte na první čtyři členy, tak vlastně zjistíte, že všichni už nám byli v rámci seriálového světa DC Comics představeni, avšak v roli jiného hrdiny. Vůdčí osobou seriálové verze Justice League by byl Green Arrow, který by představoval Batmana. Jeho pravou rukou by byl Atom, který by zas ztvárňoval Supermana. Dále by zde byla Hawkgirl, jež by nahrazovala Wonder Woman. Nakonec je tu ještě Flash, který by… no… hrál Flashe, prostě sám sebe.

Pokud jste si tuto podobnost uvědomili, tak vězte, že nejste jediní. Tyto teorie o seriálové verzi Justice League kolují internetem a všichni se prostě musí shodnout – tohle se CW povedlo.

Foto: DC Comics


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!