Shrnutí všech odkazů ve druhé části letošního crossoveru

Shrnutí všech odkazů ve druhé části letošního crossoveru

18.12.2018 16:00


Letošní velký crossover byl plný nejrůznějších odkazů. Podívejte se na naše shrnutí u druhého dílu, který tentokrát připadl na seriál Arrow.


Úvod

Tentokrát byl úvod epizody zpracován z pohledu Olivera Queena, kterého však hrál herec Grant Gustin. Nejenom, že představitel Barryho říkal stejná slova jako Oliver, ale zároveň se vždy Barry nacházel na stejných místech jako Oliver, které jsou typicky součástí tohoto úvodu.

Návrat Deathstrokea

Deathstrokea v podání herce Manu Bennetta jsme se tentokrát nedočkali, nicméně se ve Star City objevil jeho syn Joe Wilson, který měl stejný kostým jako jeho otec. Jaká to náhoda, že do města zavítal zrovna v době crossoveru.

Vzpomínka na Krizi na Zemi X

Zároveň scéna, ve které bojují členové ARGUSu s Joem Wilsonem, byla natočena na stejném místě jako ta, ve které všichni hrdinové čelili ve finální bitvě svým protivníkům během loňského crossoveru Krize na Zemi X.

Thumbnail Play icon

Vesper Fairchild

Oliver se zmínil o tom, že v Gothamu žije jistá Vesper Fairchild, kterou mohou požádat o pomoc. Zároveň přiznal, že s ní i něco měl. V komiksech se jedná o rádiovou hlasatelku, která měla poměr s nikým jiným než s Brucem Waynem.

O Gothamu se nemluví

Tvůrci si i nepřímo udělali srandu z toho, že dosud byl Gotham poměrně velkou neznámou našim hrdinům. Oliver v díle řekl následující: „To proto o Gothamu vůbec nikdo nemluví, ano?“ Tím tvůrci naráželi na to, že se v seriálech Arrow, The Flash a Supergirl dosud nijak moc nemluvilo o Gothamu, což působilo tak, že ani neexistuje.

Názvy ulic

Když se hrdinové nacházeli v Gothamu, tak jeden policista řekl, že jsou třeba posily na roh Nolanovy a Burtonovy ulice. Tím tvůrci odkázali na Christophera Nolana a Tima Burtona, tedy na režiséry slavných filmů o Batmanovi.

Heslo je „Alfred“

Když Batwoman říkala našim hrdinům o WiFi, tak jim řekla, že heslo je „Alfred“. Tím pochopitelně narážela na legendárního komorníka Alfreda Pennywortha.

Lucius Fox

Batwoman se zmínila o tom, že tu pracuje stále ještě jeden Bruceův člověk. Možná tím narážela na Lucia Foxe, Bruceova věrného společníka, který se zároveň vyzná v mnoha věcech, mezi které jistě patří i rozpoznávání obličejů, o čemž mluvila právě Batwoman.

Shakespeareova busta

Batwoman měla ve své pracovně bustu Williama Shakespearea. Ta byla využívaná v televizním seriálu Batman z roku 1966, kde se Batman skrze tlačítko umístěné uvnitř busty dostával do Batcave.

Batman na Zemi 38

Jak se zmínila Kara, na její Zemi existuje Batman, neboli Bruce Wayne, který je nejlepším nepřítelem Clarka Kenta.

Tvůrcovo jméno

Pokud jste si všimli jmen, která byla na celách, jež jsou v Arkhamském ústavu, tak jste si mohli všimnout označení „M. Guggenheim“. Takto se jmenuje jeden ze zakladatelů komiksového světa na stanici CW, který šest let tvořil seriál Arrow na pozici hlavního tvůrce a který v současné době slouží tomuto univerzu jako odborný konzultant. Mimo jiné se výrazně podílel i na letošním velkém crossoveru.

Další jména vězňů

To však není vše, na dalších celách vězňů se nacházela mnohem známější jména, která odkazují na známé komiksové padouchy. V Arkhamu je zavřen například Edward Nygma (Riddler), Pamela Isley (Poison Ivy), Basil Karlo (Clayface) a Oswald Cobblepott (Penguin).

Sbírka věcí

Když Nora Fries hledala chladící zbraň svého manžela, tak jsme mohli mezi věcmi spatřit pár kuriozit. Nacházely se tu bumerang Diggera Harknesse, Baneova maska, brýle Huga Strange, Riddlerova hůl, Penguinův deštník a další.

První příchod Flashe z devadesátých let

Když Barry Allen ze Země 90 poprvé kontaktoval část našich hrdinů, tak to udělal velmi podobně jako Barry Allen ve filmu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, který takto však kontaktoval Bruce Waynea.

Thumbnail Play icon

Scarecrow

V epizodě byly rozbity lahvičky, které byly v krabici s nápisem „Crane“. Pochopitelně se jednalo o halucinogenní lahvičky padoucha Scarecrowa, který tak nepřímo ovlivnil i naše hrdiny.

Úhlavní nepřátelé

Tento díl krásně ukázal, kdo je skutečným úhlavním nepřítelem našich dvou hlavních hrdinů. Zatímco Oliverovým úhlavním nepřítelem je Malcolm Merlyn, tak Barryho úhlavním nepřítelem je Eobard Thawne.

World's Finest

Ve scéně, kdy se Batwoman a Supergirl loučily, se obě shodly na tom, že by tvořily skvělý tým, doslova ten nejlepší na světě (world's finest). V komiksech existuje stejně nazvaná série, kterou tvoří Superman a Batman.

John Diggle jako Green Lantern

Flash ze Země 90 se zmínil o tom, že zná Johna Digglea ze své Země, který nosí nějaký prsten. Pochopitelně se v tomto ohledu jednalo o narážku na to, že na Zemi 90 je Diggle Green Lanternem. Tím tak tvůrci konečně zareagovali na teorie týkající se Johna Digglea, které se množí už od první řady. Tyto teorie totiž tvrdí, že se John jednou stane Green Lanternem, a to na základě podobného jména s Johnem Stewartem.

Triggerovic dvojčata

Po druhé úpravě reality se z Olivera a Barryho stala dvojčata. V komiksech jsou Tom a Tad Triggerovi známými lupiči. Něco podobného nakonec představovali Barry i Oliver, nicméně v místním podsvětí byli známí a ostatní zločinci se jich báli.

Příprava na Krizi

Jak Monitor řekl na konci dílu, Země 1 je touto změnou reality připravována na příchod Krize. Tím narážel na Crisis on Infinite Earths, které se dočkáme už příští rok.

Všimli jste si nějakých dalších odkazů? Pokud ano, tak se s námi o ně podělte v diskuzi pod článkem!

Zdroj článku: Comic Book; Foto: CW, FOX, DC Comics


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!