Jak mělo vypadat původní finále seriálu Arrow? Měl se v něm objevit i Batman

Jak mělo vypadat původní finále seriálu Arrow? Měl se v něm objevit i Batman

1.4.2020 15:00


Když vznikl seriál Arrow, tak hlavní tvůrce měl jasnou představu o tom, jak skončí jeho projekt. Takového konce se však nakonec nedočkal.


Seriál Arrow odstartoval na podzim roku 2012, přičemž v době, kdy vznikal, s ním tvůrci měli naprosto jiné plány. Nikdo z nich totiž netušil, že se seriál stane tak oblíbený a že zapříčiní vznik nového seriálového vesmíru, který ho dokonce i přežije. Právě kvůli tomu se nakonec i zhroutily plány na původní finále, které měl Marc Guggenheim poměrně jasně naplánované už od první epizody.

„Povím vám, jaké mělo být původní finále seriálu. Zjistíte tak, jak se věci změnily a proč se vlastně změnily. Vždycky jsem měl v plánu ukončit seriál Oliverovou smrtí, ale k jeho úmrtí mělo dojít až ve skutečně posledním díle. Pohrával jsem si s myšlenkou, že Oliver zemře a po jeho smrti se budou vysílat zprávy, díky kterým se rozšíří jeho odkaz po celém světě,“ řekl tvůrce Marc Guggenheim k původnímu finále.


(K setkání těchto dvou postav nakonec nikdy nedošlo. Foto: CW, Warner Bros.)

To však není vše, podle tvůrce se měl ve finále objevit i samotný Batman: „Pak by se kamera přesunula na střechu nějakého jiného města, odkud by nás střih zavedl k nějakému zločinci, kterého by někdo mlátil mimo záběry. Následně by se u něj objevil někdo v černých botách a vlnícím se plášti ve větru. V tu chvíli by bylo ve zprávách proneseno: ‚Oliver Queen inspiroval celou generaci samozvaných strážců.‘ Z toho samozřejmě plyne, že inspiroval Batmana. To se však nestalo z velkého množství důvodů, ale aspoň tu máme Batwoman. Každopádně tohle byl můj původní plán.“

Co říkáte na tvůrcovo původní finále? Bylo by lepší než to, co nám bylo nakonec nabídnuto?

Zdroj článku: Comic Book


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!