Kara Danvers

Kara Danvers

Melissa Benoist Sezóny 4 2016 - 2020


Samozvaná ochránkyně National City ze Země 38.

Kara Danvers je mimozemšťanka, která se na Zemi dostala kvůli tomu, že její rodná planeta Krypton byla odsouzena k záhubě. Na Zemi se dostala společně se svým bratrancem, ze kterého se stal Superman. Kara své superschopnosti, které tvoří například létání, supersíla a superodolnost, dlouho udržovala v tajnosti, věděla o nich pouze její adoptivní rodina, ale nečekaný pád letadla způsobil, že se světu odhalila a přijala přezdívku Supergirl, díky čemuž začala strážit své město.

Barrym Allenem se setkala prakticky náhodou, protože se na její Zemi objevil ve chvíli, kdy testoval svou rychlost. Bohužel nevěděl, jak se vrátit na svou Zemi, a proto Kaře pomohl s jejím problémem, po které se už dokázal vrátit domů. Nicméně si pamatoval, že mu Kara dluží laskavost, a proto se za ní vrátil ve chvíli, kdy Zemi 1 ohrožovali Dominátoři.

Následně se Kara seznámila i s Oliverem Queenem, se kterým bojovala proti dalším hrozbám. I když jsou Oliver a Kara přátelé, tak Oliver nijak nepřitahuje Karu. Zároveň je známo i to, že Barry je jejím lepším kamarádem.

Foto: CW