Základní informace o hře Assassin's Creed II

Základní informace o hře Assassin's Creed II

10.5.2013 21:22


Assassin's Creed II je sandboxová akční stealth videohra vytvořená Ubisoftem a vydaná roku 2009. Vyšla pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Ve hře se vydáme do italské renesance, kde mladý Ezio se musí vyrovnat se ztrátou svého otce a bratra.


Přímé pokračování Assassin's Creed se zaměřuje opět na Desmonda poté, co utekl z Abstergo Industries za pomoci zaměstnankyně Lucy Stillmanové. Ve snaze zničit Abstergo a novodobé templáře, Desmond používá nový typ Animu, aby se vžil do DNA svého předka Ezia Auditore da Firenze, který žil v Itálii v období renesance. Příběh začíná, kdy se Ezio stane asasínem hned poté, co byla jeho rodina zrazena. Hra nabízí rozsáhlá nádherná italská města a jejich okolí.

Pro úspěch a oblíbenost postavy Ezia byly vydány další dvě samostatné pokračování (Assassin's Cre­ed: Brotherhood a Assassin's Creed: Revelations), které rozvíjí dál jeho život.


Assassin’s Creed II je velmi podobné svému předchůdci. Hra má nelineární příběh a nabízí volné prostředí danými oblastmi Itálie, po kterých se může hráč pohybovat. Animus je nahrazen novějším Animem 2.0, který na rozdíl od prvního nabízí herní databázi informací o historických památkách, charakterech, službách a glyfech. Orlí vidění bylo upraveno i pro třetí osobu, což umožňuje Eziovi jej používat při pohybu. Ve hře také působí mladý Leonardo da Vinci, který pomáhá s překladem stránek kodexů zanechaných od Altaïra umožňující vylepšovat zbraně. Ostatní zbraně jako meče, dýky a palice mohou být zakoupeny ve hře v obchodech, díky novému ekonomickému systému. Navigace je nyní vylepšena tak, aby Ezio mohl plavat, ale také se plavit na gondole nebo jezdit na koni a nebude chybět ani létající stroj od Leonarda přístupný v herních misích.

Monteriggioni, kde se nachází rodinná vila Auditoriů, slouží pro Ezia jako ústředna fungující na ekonomickém systému. Může zde kupovat a vylepšovat nemovitosti, a tím si navyšovat příjmy, které mu poté plynou každých dvacet minut do kasy. Za renovované a vylepšené obchody v Monteriggioni dostává Ezio slevy na vybraná zboží. Příjmy jdou také navýšit zakoupením obrazů, zbrojí a zbraňových setů, spolu s kolekcí různých předmětů. Všechny pak tyto zakoupené položky jsou vystaveny po celé vile.

Bojový systém byl vylepšen v mnoha ohledech, včetně odzbrojení protivníka. Dále byla přidána možnost se krýt pod vodou a nosit specifický plášť, který reaguje na určitou skupinu lidí podle vzhledu pláště. Nadále je možné zabíjet lidi z krytů a uchopit je a házet s nimi. Objevují se i nové speciální jednotky, které jsou silné nebo silnější než jiné, jako jsou například těžkooděnci a je možné využívat zloděje, kurtizány a žoldnéře k oklamání nepřátel nebo boji s nimi. Zdraví je odvozováno dle synchronizace a drobná zranění se sami po chvíli vyléčí, ovšem těžká zranění jsou třeba vyléčit pomocí pouličních doktorů nebo pomocí léků, které jsou od nich k zakoupení.

Za zabíjení a další akce se Eziovi přidává míra známosti, je-li dosažena maxima, Ezio bude pronásledován hned na vidění od strážných. Aby se tomuto předešlo, je možné strhávat plakáty ze zdí, uplácet heroldy nebo vraždit zkorumpované úředníky.

Thumbnail Play icon

Jít na Assassin's Creed | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!