Základní informace o hře Assassin's Creed: Rogue

Základní informace o hře Assassin's Creed: Rogue

26.5.2014 0:54


Když na trh přišla konzole PS4, Ubisoft musel vymyslet přemostění z klasických her Assassin's Creed z PS3 na PS4. Poslední hrou, která vyšla na PS3 a uzavírá tak Kenway ságu, je právě temný díl s názvem Rogue, kdy vůbec poprvé hráč hraje za templáře a ne za asasína.


Vznik

Ubisoft se chtěl na čas odpoutat od Ameriky, kde celkem hráči strávili tři hry. Studio ale chtělo vymyslet chytré přemostění, které by uzavřelo jeden velký příběh z Ameriky a zároveň otevřelo nový. K tomu právě měla sloužit hra Assassin's Creed: Rogue, která je jakýmsi lepidlem mezi Kenway ságou a novou hrou Unity.

Hra vyšla v roce 2014 na Xbox 360 a PlayStation 3. Rogue byla poslední hra, která vyšla na PlayStation 3, všechny budoucí hry pak už vycházely výhradně na novou konzoli PlayStation 4. Tentokrát se rozhodlo, že příběh půjde trošku jiným směrem a tvůrci sáhli po temném hrdinovi, který nebude na straně asasínů, ale nýbrž na druhé straně barikády – na straně templářů, proti kterým jsme v ostatních hrách bojovali.


I když hra je koncipována jako poslední hrou z Kenway ságy, de facto to tak není. Příběh se totiž odehrává několik let před Assassin's Creed III a hlavního hrdinu Connora ve hře nepotkáváme (je pouze zmíněn). Jeho otce Haythama Kenwaye na pár okamžiků uvidíme. Hlavní postava se jmenuje Shay Cormac, který kdysi býval asasínem.

(Shay s Haythamem Kenwayem. Foto: Ubisoft)

Příběh

Děj se odehrává mezi lety 1752 a 1760 během sedmileté války. Nejvíce času Shay Cormac stráví v New Yorku, ale vydá se i do údolí řeky Hudson či do Severního Atlantiku. Shay se narodil irským přistěhovalcům v New Yorku, své rodiče ztratil v útlém věku a později byl přiveden před bratrstvo asasínů. Tam sloužil se svým přítelem z dětství Liamem O'Brienem pod mladým Achillesem Davenportem, kterého si můžete pamatovat jako jednu z hlavních postav v Assassin's Creed III.

Po několika podivných úkolech je Shayově důvěra v asasíny otřesena, což vyústí v konflikt a v definitivní opuštění bratrstva asasínů. Později si k nim Shay vybuduje zášť a přidá se na stranu templářů, proti kterým celý život bojoval. U templářů se Cormac seznamuje s Haythamem Kenwayem, otcem Connora, který ho zasvětí do světa templářů. Shay se tak stává jedním z jejich nejúčinnějším vrahem.

(Shay Cormac v akci. Foto: Ubisoft)

Cesta k Unity

Tvůrci nejenže chtěli uzavřít Kenway ságu, ale chtěli také načrtnout příběh další hry. Proto byl už v Rogue představen jistý Charles Dorian, asasín z Paříže, kterého Shay vystopoval a zabil ho ve Versailles. Charles byl otcem Arno Doriana, hlavní postavy ve hře Unity, která se dokonce na krátký okamžik mihla už i v Rogue.

Hra nám představuje i rodinu De La Serre, která hraje ústřední roli v Unity. V Rogue už vystupuje Élise De La Serre, která je dcera Françoise, muže, jenž adoptoval Arna, když Shay zabil Charlese Doriana. Kromě těchto známých postav v Rogue dále vystupuje George Washington, Benjamin Franklin či Adéwalé.

Thumbnail Play icon

Jít na Assassin's Creed | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře