Základní informace o hře Assassin's Creed: Unity

Základní informace o hře Assassin's Creed: Unity

30.7.2016 16:24


První hrou Assassin's Creed na PS4 byla právě Unity, dnes se podíváme na její příběh, českou (problémovou) lokalizaci, vznik hry a časté chyby při hraní. Co dalšího přinesla hra z dob Velké francouzské revoluce?


Vznik

Assassin's Creed: Rogue byl poslední hrou, která vyšla na konzoli PS3. Od té doby se nové hry s tématikou asasínských zabijáků vydávaly primárně na konzoli PS4. Unity dále vyšlo na Xbox One, Wii u a klasicky na PC. Hra spatřila světlo světa na podzim roku 2014 a čeští fanoušci se dočkali oficiální české lokalizace na jaře 2015.

Poslední díly v sérii byly vždy přeloženy kompletně a (dá se říci) perfektně, na Unity se ale snesla veliká kritika. Přeloženy byly pouze dialogy ve hře, vše ostatní zůstalo v původním jazyce. Nepřeložené tak zůstalo kompletně menu hry, mapa, seznam úkolů asasína a všelijaké další pasáže, na které hráč narazí při hraní. Není divu, že neúplný překlad se nelíbil českým hráčům, kterým český distributor tvrdil, že hra je kompletně v češtině.


(Ve hře se podíváme na známá místa v Paříži. Foto: Ubisoft)

Hra s sebou přinášela ale i jiné problémy. Ubisoft chtěl zjednodušit skákání z objeku na jiný objekt, místo toho se ale stávalo, že hráčem ovládaná osoba často skákala tam, kam zrovna hráč nechce. Při honičce či úprcích to byla velice nepříjemná situace. I když Ubisoft vydal několik aktualizací, parkour se nepodařilo dostatečně opravit.

Na co si fanoušci dále stěžovali, jsou modré truhly, na které hráč narážel v průběhu cesty Paříží. Ty šly otevřít pouze přes mobilní aplikaci. Po četných stížnostech nakonec Ubisoft volně zpřístupnil modré truhly. Ve hře se objevila spousta dalších problémů, a tak studio jako omluvu vydalo zcela zdarma DLC s názvem Dead Kings.

Kdy a kde se hra odehrává?

Příběh se odehrává v Paříži v roce 1789, tedy přesně v době, kdy začala Velká francouzská revoluce. V té době Francie stála na pokraji státního bankrotu, lid byl nespokojený z dosavadního vládnutí absolutní monarchie, a bouřil se. Lid byl dále rozladěný stále se zvyšujícími poplatky, kterými byla zatížena určitá výroba produktů, navíc celé situaci neprospívalo počasí, které se rapidně zhoršilo po erupci islandské sopky Laki. Úroda pro zemědělce byla v té době nepříznivá a odrazila se na znechucení lidu vůči monarchii.

(Pád Bastily 14. července 1789. Zdroj: Wikipedia)

Tehdejší král Ludvík XVI. reagoval na nepřízeň lidu a povolal do ulic armádu, která měla obyvatele Paříže uklidnit. Lid se ale armádě postavil a na protest vtrhl do královské zbrojnice, kde odcizil několik desítek pušek a pík. Následně lid zaútočil na věznici Bastilu, která byla dobyta během pěti hodin. Revoluce vyvrcholila v roce 1792 kdy byl král Ludvík XVI. zatčen a absolutní monarchie byla nahrazena Francouzskou republikou. Celá revoluce skončila v roce 1799.

V samotné hře pak má hráč možnost se zúčastnit skutečných historických událostí jako je např. útěk z Bastily během jejího dobývání obyčejným lidem. Ve hře vystupují i skutečné historické osobnosti, mezi tu nejznámější patří Napoleon Bonaparte, který se stane cenným Arnovým spojencem.

Příběh

Pokud jste hru nehráli, nebo si nechcete kazit překvapení, nečtěte dál. Následující řádky obsahují spoilery ze hry.

Příběh začíná tam, kde skončila hra Assassin's Creed: Rogue. Asasín Charles Dorian je zavražděn templářem Shay Cormacem, celé situaci přihlíží Charlesův syn Arno. Mladého Arna si do opatrovnictví bere templář s dobrým srdcem François de la Serre. Příběh stejně jako v Rogue znovu ukazuje, že ne všechno je černé a bílé a ve hře poznáváme soucitného templáře, kterému nevadí, že se bude starat o syna asasína.

Hlavní postavou je tak 21letý Arno Dorian, která stále žije u Françoise de la Serre a jeho dcery Élise, ve které Arno nachází zalíbení, i když se de facto jedná o jeho nevlastní sestru. Příběh se brzo zvrtne a François je zavražděn neznámým atentátníkem. Z vraždy je obviněn právě Arno, který je následně zavřen do Bastily. Tam ovšem potkává jiného vězně – asasína Pierra Belaca, který znal Arnova otce. V Bastile Pierre naučí Arna asasínským způsobům a oběma se podaří z Bastily utéci.

(Hlavní postavou Unity je francouzsko-rakouský asasín Arno Dorian. Foto: Ubisoft)

Následně se Arno přidává k asasínskému bratrstvu v Paříži a jeho úkolem bude vyřešit vraždu templáře Françoise de la Serre. Situaci mu občas bude komplikovat Élise, která chce rovněž najít vraha svého otce. Arno se postupem času dostává blíž a blíž k odhalení vraha Françoise de la Serre. Dozví se, že ho zlikvidovali samotní templáři, protože François nectil kodex templářů a chtěl uzavřít v Paříži s asasíny mír.

Po odhalení zradného asasína Pierra Belaca se Arno s Élise dostává na stopu François-Thomasovi Germainovi, který zosnoval vraždu Françoise a celou dobu manipuloval s děním Velké francouzské revoluce. Arno nachází Germaina v roce 1794 a povede se mu svého nevlastního otce pomstít. Bohužel v boji je zabita i Arnova láska Élise, a Arno tak ztrácí vše, co mu bylo na světě drahé. Navíc v průběhu hry je z bratrstva asasínů vyloučen kvůli své posedlosti Françoisa pomstít.

Jak se vám líbil příběh Unity oproti ostatním dílům? Narazili jste při hraní také na problémy, které vám kazily dojem z hraní?

Thumbnail Play icon

Jít na Assassin's Creed | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!