Aguilar de Nerha

Aguilar de Nerha

Michael Fassbender Sezóny 1 2016 - 2016


Aguilar de Nerha býval kdysi členem bratrstva asasínů během španělské inkvizice v 15. století. Jeho největšími nepřáteli jsou templáři, kteří touží po ovládnutí lidské mysli. Aguilar jim chce v tomto plánu zabránit tím, že se postará o to, aby nepadl Kousek ráje do jejich rukou.

Aguilar de Nerha byl španělským asasínem v 15. století, který bojoval za svobodu. Jeho úhlavními nepřáteli jsou templáři, kteří se snaží pomocí vzácných artefaktů ovládnout celý svět. Aguilar je členem bratrstva asasínů ve Španělsku. Jeho nejznámějším nepřítelem byl templář Tomás de Torquemada. Aguilar v boji používá dvě skryté čepele.

Callum Lynch je Aguilarovým předkem, který se pomocí zařízení Animus dokáže na svého předka napojit a znovuprožívat jeho vzpomínky. Callum byl využit společností Abstergo Industries, která se skrze Calluma chtěla dostat k tajemství, které střežil Aguilar – ten totiž během 15. století narazil na známý artefakt Kousek ráje, který dokáže klamat lidskou mysl. A právě po tomto artefaktu Abstergo práhne.

Je zajímavé, že Aguilar vypadá úplně stejně jako Callum Lynch. Takováto podoba byla naposledy použita vůbec v první hře Assassin's Creed, kde hlavní hrdina Altair Ibn-La'Ahad vypadal identicky jako Desmond Miles. Příběh těchto dvou postav je navíc velice podobný s Callumovým a Aguilarovým příběhem.