Callum Lynch

Callum Lynch

Michael Fassbender Sezóny 1 2016 - 2016


Callum Lynch vyrůstal jako sirotek, když jako malý byl nucený sledovat, jak byla zabita jeho matka. Následně se stal kriminálníkem. Všimla si ho ale společnost Abstergo Industries, která potřebovala jeho genetické vzpomínky, aby se dostali k artefaktu Kousek ráje.

Callum Lynch byl jako malý svědky vraždy svých rodičů – Josepha a Mary. Od té doby žil Callum sám a stal se z něj kriminálník. Následně byl odsouzen a plánovalo se, že bude i popraven. Calluma si ale všimla společnost Abstergo Industries, které zincesovala jeho smrt a převezla ho do svého sídla.

Calluma dostala na starost Sophia Rikkin, která ho zasvětila do všech událostí, proč Abstergo Industries o Calluma tolik stojí. Callum je totiž přímým předkem asasína Aguilara de Nerhy z patnáctého století. Abstergo se zajímá o artefakt, který je známý jako Kousek ráje. Pomocí něj dokáže osoba ovládat a klamat lidskou mysl. A právě o tento artefakt má Abstergo zájem.

Abstergo navíc vyrobilo zařízení Animus, pomocí kterého je schopen Callum prožívat vzpomínky svého předka, který je už mrtvý přes 500 let. Takto se Callum napojí na Aguilara de Nerhu. Postupem času začne zjišťovat, že všechny schopnosti, které měl Aguilar, nyní umí i Callum. Posléze si Lynch uvědomí, že Abstergo Industries jsou novodobí templáři – kult, proti kterému jeho předek bojoval.