Sophia Rikkin

Sophia Rikkin

Marion Cotillard Sezóny 1 2016 - 2016


Doktorka Sophia Rikkin pracuje ve společnosti Abstergo Industries a dostane na starosti Calluma Lynche, kterého má přesvědčit, aby se pomocí zařízení Animus vydal do vzpomínek svého předka Aguilara a získal pro Abstergo Kousek ráje.

Sophia Rikkin je doktorkou ve společnosti Abstergo Industries. Ve společnosti pracuje, protože věří, že společnost dělá něco pro budoucnost lidstva. Je jejich práci naprosto oddaná. Navíc jejím otcem je Alan Rikkin, který řídí celou firmu. Jelikož si Sophia velice rozumí se svým otcem, nemají spolu žádné konflikty.

Když Alan Rikkin hledá přeživší krevních linií asasínů, narazí na Calluma Lynche, kterého přivede do společnosti. Sophia dostane za úkol, aby Calluma zasvětila do poselství firmy. Abstergo chce docílit, aby Callum pomocí genetických vzpomínek svého předka Aguilara de Nerhy získal předmět Kousek ráje.

Kousek ráje je velice vzácný artefakt, jehož majitel dokáže klamat lidskou mysl. O tento artefakt měl zájem templářský kult ve Španělsku během 15. století. Sama Sophia je členkou templářského kultu. Stejně jako její otec. Oba dva, a de facto celá společnost Abstergo Industries, jsou převlečení novodobí templáři, kteří mají stejné cíle jako jejich předchůdci – ovládnout mocný artefakt a zotročit lidskou mysl.