James Cameron se dokáže ztotožnit s Thanosem a vysvětluje proč

James Cameron se dokáže ztotožnit s Thanosem a vysvětluje proč

18.3.2023 17:38


James Cameron a Marvel Cinematic Universe. To je dlouhá kapitola, kdy se slavný režisér ne úplně vždy taktně vyjadřuje na účet komiksových filmů. Tentokrát ale překvapil a vychválil záporáka Thanose, se kterým se dokáže úplně v pohodě ztotožnit. Proč tomu tak je?


James Cameron nemá příliš v lásce komiksové filmy, o tom se veřejně příliš netají. Teď je ale značka Marvel a Avatar pod jednou střechou, takže by se dalo očekávat, že si Cameron bude dávat pozor na to, co říká na účet jedné či druhé značky, které patří pod Disney. Cameron je ale (stále) nedotknutelný a je nadále upřímný. Říká zkrátka to, co si myslí. Tentokrát ale příjemně překvapil.

(James Cameron se dokáže ztotožnit s Thanosem a vysvětluje proč. Foto: Disney)


I když si v minulosti několikrát kopnul třeba do digitálních efektů nebo stále stejných zápletek MCU filmů, nyní přišla na řeč na záporáka prvních tří fází – Thanose. A kupodivu se Cameron na jeho adresu vyjádřil velice pozitivně. Režisér vlastně Thanose vidí jako posla životního prostředí, který zkrátka ví, co dělá:

S Thanosem se dokážu ztotožnit. Myslím si, že má docela životaschopnou odpověď. Problém je, že nikdo nezvedne ruku, aby se dobrovolně přihlásil za tu polovinu, která musí odejít po lusknutí prstů.

Thanos je obecně považován za jednoho z nejlepších záporáků celého dosavadního MCU. Pokud by měl James Cameron najít něco dobrého právě na někom, byl by to Thanos. Režisér série Avatar dostává poměrně často dotazy na MCU, takže Železný Jim sází jednu odpověď za druhou. Tak v budoucnu uvidíme, co bude říkat na Kanga, který má Thanose nahradit.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Avatar | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!