Miles Quaritch

Miles Quaritch

Stephen Lang Sezóny 1 2009 - 2009


Šéf bezpečnosti výpravy na Pandoře a velitel útočných akcí. Není zastáncem diplomacie a nejradši by si vzal násilím, pro co přišel na Pandoru. Svého boje se následně dočká, když Jake zradí svůj lid.

Šéf bezpečnosti výpravy na Pandoře a velitel útočných akcí. Funguje v podstatě jako hlídací pes společnosti, která chce přeskočit pokusy o diplomatické styky s domorodci a začít co nejdřív těžit hodnotné minerály. Quaritch poznal nástrahy Pandory hned první den na planetě, kdy se s tým vydal na výpravu a vyvázl z ní s obrovskou jizvou přes celý obličej.

Plukovník Quaritch je voják každým coulem. Mrzutý, agresivní a Na´vie chápající pouze jako škodnou. Zároveň je ale také loajální svým lidem a umí se o ně postarat. A náramně mu hraje do karet, že Jake Sully, na rozdíl od svého zesnulého bratra, je bývalý mariňák. Zpočátku se tak jeho prostřednictvím snaží kmen domorodců infiltrovat. Když to ale nevyjde, nasadí na ně hrubou sílu.

Když Quaritch zjistí, že se Jake definitivně přidal na stranu domorodců, nechce plýtvat drahocenným časem na diplomacii. Shromáždí vojsko a zaútočí na vesnici Na'viů. Zpočátku sice hravě vyhraje, ale když se proti němu spojí veškeré klany a i fauna Pandory, Quaritch nemá šanci. Ve finálním střetu se ještě utká s Jakem a Neytiri, ale svou čest si nezachrání.