Neytiri

Neytiri

Zoe Saldana Sezóny 1 2009 - 2009


Neytiri je princeznou klanu Omaticaya, která v džungli náhodně narazí na Jakea Sullyho, ke kterému se zpočátku chová nepřátelsky, ale posléze jejich vztah přeroste ve velkou lásku.

Neytiri je princeznou klanu Omaticaya, který vedou její rodiče, otec Eytukan a matka Moat. Původně měla být provdána za TsuTeye, který by se tak stal novým patriarchou klanu, ale její osud nabral trošičku jiný směr. V dičoně narazí na Jakea Sullyho, kterého zachrání před nástrahami pandorské džungle a neochotně ho přivede do vestnice.

I když se k němu Na'vi chovájí zpočátku nepřátelsky, klan poté nařídí, aby Jakea učila jejich zvyklostem a Neytiri dostává úkol ho naučit na přijetí do jejich řad. Neytiri tento úkol přijme zprvu nedobrovolně, brzy však k Jakeovi začne cítit nespornou náklonnost, která přeroste k vzájemné lásce.

Neytiri se do Jakea zamiluje a podle tradic jejího lidu s ním hodlá navždy spojit svůj život. Idylka se však hroutí, když do vesnice vtrhne plukovník Miles Quaritch a Na´viové zjišťují, že Jake byl do jejich vesnice nasazen jako špeh. Sully následně ještě dokáže, že je Na'viům oddaný a pomůže jim zachránit jejich lid před nebezpečnými lidmi.