Avengers: Ragnarok: Máme tady první názory na film

26. října do kin dorazí film Thor: Ragnarok, který zatím sklidil po pár trailerech velice dobré ohlasy a očekávání jsou opravdu vysoká. Novináři už film viděli a zatím to vypadá, že se nemusíme ničeho bát. Ragnarok je skutečně dobrým filmem, který nás v kině pobaví. Těšíte se?

tom99
12.10.2017

Film jde u nás do kin na konci října (V USA dokonce až na začátku listopadu), ale Marvel Studios už nyní pozvalo novináře na projekci a pustili jim film. Konkrétní recenze bohužel ještě nejsou k dispozici, ty budou ještě nějaký čas zakázané, ale novináři nicméně na svých sociálních sítích sdělili pár svých dojmů z očekávaného filmu. Ty nejzásadnější vám nyní poskytneme stručně a jednotně.

Údajně Marvel znovu nešlápl vedle a žádný propadák nás nečeká. Film je zábavný, vtipný, svěží, barevný a celkově velice dobrý. Většina se shoduje, že se jedná o nejlepší sólový film s Thorem. To se ale upřímně dalo čekat. První Thor měl určité mouchy, druhému byla vyčítána předvídatelnost a špatné prokreslení záporáka. Trailery na Ragnarok trhaly rekordy, takže očekávání na třetí dobrodružství Thora byly opravdu velké.

A co přesně se novinářům na filmu líbilo nejvíce? Jak už to bývá u Marvel filmů zvykem, humor je znovu základním stavebním kamenem celého snímku. A povedlo se zaskórovat i tentokrát. Vtipných scén je dostatek, neopakují se a přicházejí nečekaně. Nejedná se o nucený humor, ale naprosto o přirozenou zábavu, která pěkně dokresluje příběh.

(Vypadá to, že si Thor poradí i bez kladiva. Foto: Marvel Studios)

Opěvován je také vizuál filmu. Snímek je velice barevný a narozdíl od předchozích filmů s Thorem se nebojí riskovat a nejede na jistotu. Chris Hemsworth a Tom Hiddleston jsou opět skvělí, ale i nováčci se ukázali v dobrém světle. Tessa Thompson je v roli Valkyrie opravdu skvělá, velice dobrý je i staro-nováček Hulk v podání Marka Ruffala.

Je tedy vůbec něco, co se na filmu nepovedlo? Určitě ano, ale většina novinářů se shodla, že pozitiva převažují. Filmu je vyčítáno nedostatečné prokreslení příběhu a postav. Vidíme a slyšíme jen to, co je nutné, postavy mají jasný charakter, ale s nějakými detailními prokresleními nepočítejme. To nás přivádí také k tomu, že záporák filmu v roli Cate Blanchett je typickým Marvel padouchem, který zkrátka chce něco zničit a ovládnout. Inu, takovéto záporáky sledujeme již několik let a zatím si fanoušci (hlasitě) nestěžují.

Suma sumárum, co si z toho vše odnést? Zdá se, že se jedná o další povedený film ze světa Marvelu, který se opět soustředí na to, aby se divák v kině pobavil a odcházel spokojený. Herecké výkony jsou na dobré úrovni, s prokreslením a motavací postav je to o něco horší. Film je svěží a barevný. Mělo by se doposud jednat o nejkratší film z dílny Marvelu.

Těšíte se na snímek Thor: Ragnarok? Co od něj očekáváte?