Postřehy z druhého traileru k Infinity War

Postřehy z druhého traileru k Infinity War

27.3.2018 13:13


Druhý trailer k Infinity War je již nějakou tu dobu venku. Nastal proto čas udělat si rozbor, který se neobejde bez teorií a možných spoilerů. Během pár minut jsme se opět dočkaly nespočtu narážek na komiksovou předlohu, která nám může nemálo odhalit.


Hrdinové ve Wakandě

Hned v první scéně vidíme Bannera, Black Widow a Rhodeyho, jak pozorují nějaké objekty na obloze. Pravděpodobně se bude jednat o ony bodce z prvního traileru, které by měly do Wakandy přivést Thanosovy Outridery.

Hulk přilétá na scénu

Odlesk ve Strangeově sídle by mohl samozřejmě patřit obřímu kruhu, ale jelikož vidíme, že budova není poškozena, tipovali bychom to spíše na Hulka. Ten by měl předat Thorovu zprávu o útoku Thanose, přičemž scéna odkazuje na komiksový přílet Silver Surfera.


Lusknutím prstů

Jedním z nejzajímavějších momentů traileru je Gamořin popis síly všech Kamenů nekonečna dohromady. Její popis totiž přesně odpovídá komiksům, kdy Thanos opravdu lusknutím prstů vymazal život ve vesmíru. Jen to ale nebyla polovina nýbrž úplně všechen, takového padoucha z něj přeci tvůrci udělat nemohou.

Thanos na Thorově lodi

Všude je oheň a kouř, Thanos si musel dorazit pro Tesseract. Na ruce má navíc jen jeden Kámen nekonečna, takže na 99% bude scéna ze začátku filmu. Jedná se také o první záběr z nového filmu, kdy vidíme Thanose v kompletní zbroji, té se jinak asi moc neužijeme.

Spider-Man jde do akce

Studenti se zděšením sledují obří objekt na obloze a Spider-Man jde do akce. Zatím můžeme spekulovat, zda se Peter nenápadně vytratí na druhou stranu autobusu nebo odhalí svojí identitu, ale spíše se bude jednat o variantu číslo jedna.

Model 51

Již dříve jsme si řekli, že Starkův nový oblek bude vycházet z komiksového Modelu 51, který umí… no, úplně všechno. Tato scéna nám nejen ukazuje, jak snadno si je Stark schopen změnit výstroj, ale také vysvětluje, jak Peter získá svůj Iron Spider oblek.

Král Wakandy se svou stráží

V tomto záběru vidíme, jak Avengers přichází za králem Wakandy. Po jeho boku vidíme Dora Milaje, ze kterých minimálně známe Okoye a Ayo, slavnou rivalku Black Widow z Občanské války. K výrazu Ayo se již nyní vztahuje několik vtípků. Sleduje snad svoji rivalku nebo mlsně kouká na Kapitánův vous?

Avengers přichází do Wakandy

Zatímco Stark a Parker bojují kdesi na Titánu, zbytek Avengers čeká obrana Visiona ve Wakandě. Ve scéně vidíme, že Rhodey již může normálně chodit, teď jestli na to stačila Starkova technika nebo museli pomoci Wakanďané, kteří se rozhodli spolupracovat se světem.

Shuri studuje Visiona

Vision má být ve filmu jakýmsi radarem na Thanose. Čím bude blíže, tím větší bolesti má cítit. Těžko říct, zda jej Shuri sleduje z toho důvodu, aby mu pomohla, nebo hledá způsob, jak jej zbavit Kamenu nekonečna. Studovat však může také jeho anatomii, aby viděla, jak byl vlastně stvořen.

Strážci v Kdovíkde

U této scény nemůžeme určit, zda bude klasická nebo flashbacková. Ještě před prvním trailerem uniklo na internet několik scén z výrobny, které ukazují Strážce, kteří pozorují Thanose, jak vyslýchá Sběratele kvůli Aetheru. Minimálně však můžeme vidět, že původně živé místo je nyní úplně prázdné.

Star-Lord kritizuje plán

Ego se střetává s egem. Celé setkání Starka s Quillem bude rozhodně zajímavé, oba jsou velkými vůdci, ale také dosti namyšlenými. Jeden je doslova synem Ega, druhý zase synem zbohatlíka. Který z hrdinů se asi nakonec stane ultimátním vůdce sil v boji proti Thanosovi?

Iron Spider

Předtím jsme viděli Iron Spidera s maskou, tentokrát již bez ní. I když byl Titán vyhlazen, vypadá to, že je na něm pořád dýchatelný vzduch, jinak by hrdinové asi nepřežili. V traileru jsme se sice ještě nedočkali slavných klepítek, ale ve filmu minimálně v jedné scéně být musí, jinak by byly všechny doprovodné hračky pouze sprostou lží.

Wakanda jde do boje

Zatímco se Thanosovy síly teprve usazují na Zemi, Wakanda shromažďuje vojsko a jde do akce. Bude zajímavé sledovat, jak si domorodí válečníci s moderními zbraněmi poradí s armádou z vesmíru, jistě to ale bude mít dopad na příští film o „kočičím muži“.

Buckyho nová ruka

Potitulková scéna v Black Pantherovi nám prozradila, že Bucky je již úplně zdráv. Nyní můžeme krásně vidět jeho novou vibraniovou ruku, kterou by mu již jen tak někdo zničit neměl. Bucky by měl být ve filmu navíc známý jako White Wolf, což odkazuje na jinou komiksovou postavu, která ale není tak známá.

Banner v Hulbusteru

Banner by měl po dopadu na Zem trpět jakousi psychickou poruchou, která by mu měla bránit v přeměně v Hulka. Slavný vědec totiž nechce, aby se v zeleného obra proměnil napořád, což bude možná jedním z témat celého filmu. Aby ale nešel do boje s prázdnou, vezme si do boje Starkova Hulkbustera.

Thor v kovárně

Thor, Rocket a Groot budou mít ve filmu krátkou zápletku, která by je měla dovést do vesmírné kovárny. V ní si Thor vyrobí novou zbraň, jejíž topůrko bude vyrobené právě z Groota. Bůh blesků a pubertální strom se asi rychle spřátelí, ale není se čemu divit, nikdo asi nechce trávit čas pouze se svojí rodinou.

Thanosův kruh havaruje

Scéna se pravděpodobně nachází na Titánu, kdy se Tonymu a jeho malé skupince podaří vyřadit Thanosovo podivné zařízení. Kvůli přítomnosti bodců by se ještě případně mohlo jednat o Wakandu. Že by se kruhu nakonec hrdinové zmocnili a dorazili Kapitánovi na pomoc?

Thanos v plné polní

Flashbacková scéna nám konečně ukazuje Thanose jaksepatří. Mocný dobyvatel se v ní nachází na rodné planetě Gamory, která padla pod jeho kontrolu. Mocný obr se ve scéně naklání nad Gamorou, která se již za okamžik stane jeho dcerou.

Titán otcem

Thanos je sice maniak, který chce vyhladit polovinu vesmíru, ale má také srdce. Minimálně v komiksech se o své děti dostatečně staral, dokud nedosáhly věku, kdy z nich mohl cvičit smrtící válečníky.

Chitauri

Poslední scéna z flashacku na scénu opět přivádí Chitauri, kteří sloužili Lokimuprvních Avengers. S největší pravděpodobností se ve filmu již dále vyskytovat nebudou, atomovka S.H.I.E.L.D.u je snad všechny spolehlivě zničila.

Setkání s Thorem

Další ze scén ze začátku filmu. Thanos pravděpodobně mrští s Thorem do vesmíru, kde nakonec dopadne na čelní sklo lodi Strážců galaxie. Že by jej ještě v poslední chvíli donutil sledovat, jak zabíjí jeho bratra Lokiho?

Black Order v plné síle

První záběr, ve kterém vidíme všechny členy Black Orderu pohromadě. V komiksech šlo o největší psychopaty a gaunery ve vesmíru, s nimiž se nikdo utkat nechtěl. Každý střet končil jaksi oponentovou smrtí. Za Proximou Midnight si pak můžete všimnout ležícího meče, který vypadá jako ten od Heimdalla. Že by byla nakonec teorie o chodícím Kameni nekonečna mylná?

Thanos získává Tesseract

Loki klečí před Thanosem a ten s radostí přebírá Kámen nekonečna. Modrý kámen se ale nachází až uvnitř krychle, která tolik uchvátila Red Skulla. Thanos proto Tesseract rozbíjí a Kámen prostoru přidává do své sbírky.

Kapitán s novým štítem

Svého štítu se již ve filmu asi Rogers nedočká, ale Wakanďané mu obstarali více než odpovídající náhradu. Bitevní štít svým tvarem krapet připomíná ten první, který Kapitán ve filmech použil při svých divadelních výstupech.

Black Panther a jeho technologie

Bratři režiséři nezapomněli pilně studovat předcházející filmy, proto Panther nepřijde o svůj speciální oblek. Zatím můžeme jen spekulovat, zda ten Starkův vychází ze stejné technologie, ale je to více než pravděpodobné.

Wakanda čelí útoku

Outrideři útočí na Wakandu, ale ta je velmi dobře bráněná. Ochranné pole bude pravděpodobně součástí maskovacího zařízení, které jsme měli možnost vidět již v Pantherově sólovce. Jak ale můžeme vidět, ani wakandská technika nemůže čelit náporu tolika útočníků z vesmíru.

Strange podporuje Star-Lorda

Někteří fanoušci měli možnost tuto scénu spatřit již na Comic Conu. Star-Lord jde v ní do boje a Strange mu vytváří plošiny, po kterých může skákat. Následně přistane na jedné z trosek, která je ideálním místem pro útok.

Mučení

Black Order si přišel pro Kámen času. Strange ale nejspíš nemučí pouze kvůli němu. Pozemský čaroděj má totiž o všem přehled, takže bude chtít Maw zjistit, kde se nachází ostatní Kameny. Podobné scény se čtenáři dočkali také v komiksech, kdy Strange také vyzradil všechno, co Thanos potřeboval.

Ebony Maw, mistr mysli

Zatím jediný pořádný pohled na jednoho ze členů Black Orderu. Ebony Maw je patrně největším psychopatem ze skupiny, který své bojové schopnosti vynahrazuje intrikařením, hrátkami s myslí a podobným zvěrstvem.

Hulk se dere na svět

Jak jsme psali výše, Banner by měl odmítat Hulkův nástup na scénu. První trailer nám však řekl, že se zelený obr nakonec objeví. Takový nápor Outriderů by Banner normálně nemohl přežít, takže je jasné, že bude muset probudit Hulka.

Poražený Stark

Scéna nám ukazuje Starka, který má buď rozbitou, nebo částečně sundanou zbroj. Scéna se odehrává na Titánu a v ní Thanos pronáší, že doufá, že si na něj vzpomenou. Fanoušci si ale myslí, že by mohl mluvit k Draxovi, který se chce fialovému obru pomstít za smrt své rodiny. Mohl by ve filmu nastat konec jednoho ze Strážců?

Kapitán vs. Thanos

Tato scéna vyvolala menší pozdvižení, protože si fanoušci nemyslí, že by Steve dokázal takový nápor ustát. Osobně bychom řekli, že se nepokouší Thanosovi vzdorovat, ale naopak mu rukavici strhnout. I kdyby proti němu bojoval, pořád dokázal jednou rukou udržet vrtulník. Někteří navíc spekulují, že by se mohlo jednat o Visiona v přestrojení, hlavně tedy kvůli podivnému odstínu očí, který se dá ale vysvětlit odleskem ze zlaté rukavice.

Peter a Stephen

Poslední scéna si dělá legraci z používání superhrdinských jmen. Peter se v ní představuje Strangeovi, jehož jméno si chlapec splete s tím krycím. Těžko ale uvěřit, že by Peter neslyšel o tak významném obyvateli New Yorku, kterého navíc potkala neslavná nehoda.

FOTO: Marvel, Disney


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!