Black Widow

Black Widow

2021


Člen týmu Avengers konečně dostává svůj vlastní film, aby odvyprávěl svůj příběh. Black Widow se dostává k případu, který ji náramně připomíná její komplikovanou a temnou minulost. Natasha musí navázat stará spojení s lidmi, které neviděla několik let. Začíná kompletní příběh Black Widow.

Informace

Originální název: Black Widow
Premiéra: 7.7.2021
Režie: Cate Shortland
Scénář: Ned Benson, Jac Schaeffer, Eric Pearson
Kamera: Gabriel Beristain
Hrají: Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour, O-T Fagbenle, Ray Winstone, William Hurt, Robert Downey Jr., Michelle Lee, Yolanda Lynes, Nanna Blondell, Ever Anderson, Olivier Richters, Marce Dorian, Ryan Kiera Armstrong, Violet McGraw a další
Producenti: Kevin Feige
Scénografie: Charles Wood, Clint Wallace
Kostýmy: Jany Temime

Oficiální synopse

Příběh Black Widow pojednává o záhadném spiknutí, které Natashe bude náramně povědomé. Cesty případu ji dovedou až ke své komplikované minulosti, kterou chtěla nejradši pohřbít. Aby Natasha případ rozlouskla, musí vypustit své kostlivce ze skříně, udobřit se z rodinou, zahojit staré jizvy a postavit se Taskmasterovi. Během celého příběhu odtajňujeme důležité milníky života Natashy.

Vznik

O filmu s Black Widow se dlouho mluvilo, ale málo konalo. Prakticky po úspěchu prvních Avengers se skloňoval sólový film u každé postavy. Snímek Black Widow měla Scarlett Johansson dlouho slíbený, ale neustále se odkládal. Příběh tak nikdy nebyl pořádně daný a zřejmě se i měnil námět, o čem by vlastně měl být.

Když se hledal režisér, mělo studio jasnou podmínku – musí to být žena. I když tedy o režii projevilo zájem několik talentovaných režisérů, přednost nakonec dostala Cate Shortland, která splňovala požadavky Marvel Studios. Film se ovšem začal připravovat v době, kdy filmová Black Widow byla již v MCU mrtvá. Nedalo se tedy pokračovat v chronologickém příběhu, a tak film musel být logicky z minulosti.

(Black Widow vymění černý kostým za bílý. Foto: Disney)

Většina diváků usuzovala, že ve filmu uvidíme výrazně mladší verzi Natashy ještě před prvním filmem Avengers. I když se určitých flashbacků z tohoto období stoprocentně dočkáme, tak prim příběhu stejně bude hrát období po filmu Civil War. Natasha se vrací domů, kde se pokusí rozlousknout jeden starý případ, který se samozřejmě točí o programu Black Widow a její temné minulosti.

Již předem bylo avizováno, že se bude jednat o poslední film Scarlett Johansson. Ta oblékla kostým Černé vdovy již dvanáctkrát a podle jejích slov je nesmírně za tuto roli vděčná, ale nyní je potřeba se posunout zase o kus dál. Pokračování filmu nicméně není vyloučeno. Pokračovalo by se nejspíše již v MCU přítomnosti a to s jinou postavou, která nahradí naší Black Widow.

Film měl mít původně premiéru už v dubnu 2020, ale to všude po světě sílila koronavirová krize. Studio tak rychle udělalo ústupek a film do distribuce ani nepustila. Studio očekávalo, že v létě 2020 se situace již uklidní a film půjde do kin. Koronavirová krize ale nemizela, čekal nás další odsun na listopad 2020. Ani to se nepovedlo. Film jde tak do kin (snad konečně) v červenci 2021.

(Hlavním záporákem bude Task Master. Foto: Disney)

A to ne pouze tam. Marvel Studios si zkouší taktéž novou strategii. Jelikož je v populaci spoustu lidí, kteří se kvůli nemoci Covid-19 stále bojí chodit do kin a upřednostňují sledovat filmy z domova, tak studio umožnilo snímek zhlédnout na streamovací stanici Disney+. Běžní předplatitelé se ovšem k filmu jen tak nedostanou, musí si zaplatit dalších třicet dolarů, aby se k filmu vůbec dostalo.

Rozpočet filmu činil okolo 200 milionů dolarů, nicméně se spekuluje, že stále odkládané premiéry a znovu rozjížděné marketingové kampaně film výrazně prodražily. Konečné číslo nákladů se tedy bohužel neví. Před koronavirovou krizí by asi tento snímek neměl problém atakovat miliardu dolarů v kinech po celém světě. Teď už filmaři tolik optimističtí nejsou.

O hudbu k filmu se postaral Lorne Balfe, který nahradil předem avizovaného Alexandera Desplata. Na scénáři se podílela i Jac Schaeffer, která stála za celým seriálem WandaVision. Snímek nemá nijak drasticky řešit otázku multivesmíru, který má mít ohromnou roli ve všech ostatních filmech a také seriálech. Jedná se o rozloučení s Black Widow naší Natashy. Po snímku máme lehce pochopit, proč se obětovala ve filmu //Endgame/.

Trailer a galerie

Zdroj: Marvel Studios


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře