Captain Marvel

Captain Marvel

2019


Marvel Studios do boje vysílá Captain Marvel, Carol Danversovou, která vyrůstala na Zemi, ale ze svého bývalého života si toho málo pamatuje. Když se znovu nešťastnou náhodou na své rodné planetě objevuje, zjišťuje, že je vše jinak. Nick Fury ji pomáhá zorientovat se v novém a nebezpečném světě.

Informace

Originální název: Captain Marvel
Premiéra: 8.3. 2019 USA
Režie: Anna Boden, Ryan Fleck
Scénář: Nicole Perlman a Meg LeFauve
Hudba: Pinar Toprak
Hrají: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Jude Law, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou, Lashana Lynch, Lee Pace, Gemma Chan, Clark Gregg, DeWanda Wise, Annette Bening, Mckenna Grace, Colin Ford, Chuku Modu, Robert Kazinsky, Rune Temte, Pete Ploszek, Ana Ayora, Algenis Perez Soto, Clayton Chitty, Emily Ozrey, Patrick Brennan, Adam Hartley a další

Oficiální synopse

Příběh nás bere do devadesátých let minulého století, kde poznáváme Carol Danversovou, která si pamatuje na Zemi, na které vyrůstala, ale neví, kdo ve skutečnosti je. Jedná se o jednu z nejmocnějších hrdinek celého vesmíru. Nick Fury jí pomáhá najít místo v nebezpečném světě, kde se objevuje nová hrozba v podobně mimozemské rasy Skrull. Captain Marvel bojuje za svou vlastní identitu i za bezpečí své rodné Země.

Vznik

Marvel Studios celá léta představovalo v hlavní roli pouze muže a dá se říci, že ženy se vyskytovaly pouze ve vedlejších rolích. Vlastně i superhrdinek je ve světě Marvel Cinematic Universe poměrně málo a dají se spočítat na prstech jedné ruky. Kevin Feige řekl, že na vše přijde čas. Až když pořádně uviděl úspěch Wonder Woman od konkurenčních DC, uvědomil si, že přišel čas představit svou vlastní hrdinku v sólovém filmu.

Wonder Woman si v kinech vedla skvěle a Captain Marvel měla všechny předpoklady, aby úspěchu také dosáhla. Proto byla najata na psaní scénáře Nicole Perlman, která například již pracovala na Strážcích galaxie. Captain Marvel je film, který se odehrává v 90. letech, vydáváme se tak do minulosti a nenavazuje na klasickou přítomnost MCU, kdy jeden film navazuje na druhý.

(Jak asi ve filmu zazáří Brie Larson? Foto: Disney)

Tvůrci pochopitelně nechtěli, aby Captain Marvel byla na všechno sama, a tak rychle přispěchal na pomoc Samuel L. Jackson, který se v posledních filmech příliš neobjevoval. Tvůrcům to měl za zlé především u snímku Black Panther, který je považován za skvělý černošský film a Samuel, který toho pro kinematografii udělal opravdu hodně, tam chyběl, což mu bylo líto.

S novým filmem se ovšem nevrací pouze Samuel L. Jackson, ale také Clark Gregg, který se po sedmileté pauze opět odběhne na plátna kin u nového filmu MCU. Postava Phila Coulsona sice vystupovala v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., ale Marvel Studios prakticky nikdy nevěděl, zda má tento seriál oficiálně potvrdit do své časové linie či popřít, jakoby se nikdy nestal. Rozhodnutí je tak, zdá se, na samotných fanoušcích.

Když se vrátíme opět k Samuel L. Jacksonovi, tak se jedná vůbec o první film Nicka Furyho, kde ho uvidíme s oběma očima. Do hlavní role byla obsazena Brie Larson, ale do role byla také zvažována Katheryn Winnick, Natalie Dormer, Emily Blunt, Katee Sackhoff, Yvonne Strahovski a Rebecca Ferguson. Osloven byl i Keanu Reeves do role Mar-Vella, ale ten nakonec odmítl. V pozdějším rozhovoru se vyjádřil, že by ale šel do role Wolverina.

(Znovu se vydáme do vesmíru. Foto: Disney)

Brie Larson dostala za první film pět milionů dolarů a dokonce se hovořilo o tom, že podepsala smlouvu na sedm let. To není nijak překvapivé u tak velkých studiích, nicméně tyto zvěsti nakonec byly vyvráceny. Není ale pochyb, že se s Captain Marvel a hlavně s Brie Larson počítá i do budoucnosti. Když unikly ovšem první fotografie, internet si dělal srandu z jejího kostýmu a především z ne příliš vytvarovaného těla herečky.

Když byl uveřejněn první trailer, tak trhal rekordy. Následně byl spuštěn předprodej lístků a kanonáda se opakovala. Poté už nikdo nepochyboval, že snímek nebude v kinech úspěšný. Dokonce si studio začalo s ženami v hlavních rolích věřit, a tak prohlásilo, že již chystá snímek s Black Widow a obecně do budoucna se čeká i větší posila žen.

Kevin Feige také potvrdil, že Captain Marvel by měla být jedna z nejmocnějších bytostí v celém MCU. Ostatně právě proto ji Nick Fury zavolal na konci snímku Avengers: Infinity War. O režii filmu se postaralo duo Anna Boden a Ryan Fleck, v podstatě se jedná o jeden z jejich nejvýznamnějších a největších počinů. Hudbu složila také žena, konkrétně turecká skladatelka Pinar Toprak.

Trailer a galerie


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře