Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019


Spider-Man se vyrovnává s aktuální ztrátou, ale již brzy musí na své problémy zapomenout, protože se vydává na školní výlet do Evropy. Bohužel i tam si ho problémy najdou, když ho navštíví Nick Fury, bývalý ředitel organizace S.H.I.E.L.D. Ten ho posílá do boje proti nebezpečnému nepříteli.

Informace

Originální název: Spider-Man: Far From Home
Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Matthew J. Lloyd
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori, Michael de Roos, Darren Lee Campbell, Antonín Mašek a další
Producenti: Kevin Feige, Amy Pascal
Scénografie: Claude Paré
Kostýmy: Anna B. Sheppard

Oficiální synopse

Peter Parker vyráží na školní výlet po Evropě. Starosti ovšem chce nechat za sebou, a tak nechává svůj kostým doma. Potíže si ho ovšem najdou i evropských městech, a tak Peter musí spojit síly s Nickem Furym, aby zastavili nebezpečného nepřítele. Do toho se také musí mladý Spider-Man vyrovnávat se smrtí svého mentora, který se obětoval pro Avengers.

Vznik

Již před dohodou studia Marvel Studios a Sony se vědělo, že se připraví hned několik filmů se Spider-Manem. Jelikož Sony chce z pavoučího muže vytřískat co nejvíce peněz, bude velice rádo, když se do kin budou dostávat filmy v kratších intervalech. Marvel Studios se pochopitelně postará o scénář, Sony film zaplatí a bude si ho následně propagovat samo.

Pokračování prvního dílu je hned ve spoustě věcech jedinečné. Celý děj se neodehrává v New Yorku, protože Peter Parker se se školou vydá na výlet. To se samozřejmě odrazilo na natáčecích lokacích. Postupem času se tedy film natáčel v Benátkách, Liberci, Praze, New Yorku a také v Londýně. Druhý díl je tedy co se týče lokací velice rozmanitý.

(Na scénu se opět vrací Nick Fury a Maria Hill. Foto: Disney)

Film také vůbec poprvé nakousne otázku paralelních světů, ta se naposledy řešila v animovaném filmu Spider-Man: Paralelní světy. Do jedné z hlavních rolí byl také obsazen Jake Gyllenhaal, kterého se pokoušelo již dlouho studio naverbovat do jakékoliv jiného komiksového snímku. Ten dostal roli Mysteria, známého iluzionisty. Ten by právě měl přijít z paralelního vesmíru.

Kromě nových postav se ale můžeme těšit na celou řadu starých známých ze světa Marvel Cinematic Universe. Vrátí se tak například Samuel L. Jackson v roli Nicka Furyho. Ten si uvědomuje, že po událostech filmu Avengers: Endgame superhrdinové dostali pořádně zabrat, a tak je nutné, aby přiložili ruku k dílu mladší generace. A právě na řadě je mladý Spider-Man.

Toho si opět zahraje Tom Holland, který tak předčil již všechny své předchůdce v počtu ztvárnění pavoučího muže. Zahrál si ho totiž již v prvním díle Homecoming, objevil se v Civil War a také ve dvou dílech Avengers. Studio plánuje Toma Hollanda ve velkém využít i do budoucna. Prý je v plánu až dalších devět filmů. A sérii se Spider-Manem máme chápat spíše jako filmový seriál.

(Spider-Man vystřídá ve filmu hned několik kostýmů. Foto: Disney)

Film Far From Home je taktéž posledním filmem z třetí fáze. Původně to měl být snímek Endgame, který završil desetileté snažení studia. Následně ale bylo rozhodnuto jinak, protože právě Far From Home obsahuje dozvuky předchozího filmu. Dozvíme se, co se stalo se společností a jak se jednotliví hrdinové vyrovnávají s obrovskou ztrátou.

Jelikož se i natáčelo v České republice, rozhodně stojí věnovat pár řádků i naší krajině. Natáčelo se konkrétně v Praze v Divadle na Vinohradech, Opeře, Obecním Domě, hotelu Carlo IV, Karlově mostě, Na Kampě, u Rudolfina, na Radnických schodech, v pivovaru v Kostelci nad Černými lesy. V Liberci na náměstí Edvarda Beneše, kde rovněž filmaři rozbili Neptunovu kašnu, kterou následně opravili a zaplatili.

Film se v Čechách natáčel pod kódovém označení Bosco, údajně Česká republika zaplatila Marvel Studios 5 milionů korun za propagaci města. Filmaři si natáčení v Česku pochvalovali, na scénu se dostalo i spoustu českých komparzistů. Samozřejmě na snímku panovaly přísné bezpečnostní opatření, nesmělo se nic natáčet či fotit, všichni podepisovali smlouvu o mlčenlivosti. Jak Praha a ostatní města vypadají ve filmu, se budeme moci již brzy přesvědčit.

Trailer a galerie


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře