Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021


Každá trilogie musí končit velkolepě. A nebude chybět ani tady. Brány do multivesmíru jsou otevřeny a Spider-Man musí čelit své největší zkoušce. Zatímco je jeho identita odhalena, po New Yorku se začínají objevovat staří nepřátelé z jiných pavoučích filmů. Zvládne je Peter sám porazit?

Informace

Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Arian Moayed, Harry Holland, José Alfredo Fernandez, Jon Favreau, Angourie Rice, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další
Producenti: Kevin Feige, Amy Pascal
Scénografie: Jane Musky, Darren Gilford, Emmanuelle Hoessly
Kostýmy: Anna Biedrzycka-Sheppard
Hudba: Michael Giacchino

Oficiální synopse

Spider-Manova identita je odhalena. Všichni ví, že pavoučím mužem je Peter Parker. Jeho život se náhle zkomplikuje, a tak Peter vyrazí za Doctorem Strangem, se kterým provedou kouzlo, aby všichni zapomněli, že je Spider-Manem. Jenže kouzlo se pokazí a místo toho se do naší reality dostávají padouši z jiných vesmírů, kteří si chtějí s pavoučím mužem vyřídit účty.

Vznik

Hned po premiéře snímku Spider-Man: Far From Home začaly pronikat informace, že spolupráce studií Sony a Marvel Studios končí kvůli neshodám. Na pár týdnů v létě 2019 jsme se ovšem právem obávali. Studio Sony chtělo pokračovat samotné a spřádalo své plány na pokračování příběhu s Hollandem bez ostatních hrdinů. Naštěstí vše dopadlo dobře, podepsala se nová smlouva a studia byla schopna najít společnou řeč.

Prvotní zprávy již hovořily o tom, že ve středu dění bude odhalování identity Petera Parkera a jeho možný soudní proces. S ním se pochopitelně pojilo, že by v soudní síni mohl Parkera zastupovat přímo Matt Murdock v podání Charlieho Coxe ze seriálu Daredevil od Netflixu či samotná She-Hulk, o které vzniká seriál. Následně se taktéž spekulovalo, že hlavním záporákem bude Kraven.

(Spider-Man opět vystřídá několik obleků. Foto: Disney)

Vše nakonec je a bude jinak. Studio Marvel Studios si uvědomovalo, že to může být naposledy, co budou mít Spider-Mana v MCU, proto se rozhodlo, že dají do možného posledního filmu vše, co mohou. Hned zpočátku bylo oznámeno, že právě tento film otevře dveře do multivesmíru a přinese záporné postavy z jiných pavoučích filmů, které ani do teď nebyly součástí MCU světa.

Na úvod byl oznámen Electro, kdy se opět do role vrátil Jamie Foxx. Následoval ho Alfred Molina, který si zopakoval roli Doctora Octopuse. A aby toho nebylo málo, návrat hlásí i Willem Dafoe jako Green Goblin. Ten je obecně považován za hlavního záporáka, který dostane nejvíce prostoru. Jako okrajoví padouši se ještě objeví Sandman a Lizard, záporáci z předchozích sé­rií.

Alfred Molina byl digitálně omlazen, aby vypadal stejně jako ve snímku Spider-Man 2. Sandman a Lizard prakticky neprošli proměnou. Naopak velkou si musel projít Electro, který se vrátil ke svým komiksovým kořenům a má žlutý oblek, který je napájen obloukovým reaktorem Tonyho Starka. Green Goblin má hned několik obleků v celém filmu.

(Vrací se Green Goblin, vůbec první záporák prvního Spider-Mana. Foto: Disney)

Jenže když bude mít Spider-Man tolik nepřátel, kdo mu pomůže v boji? Ihned začaly prosákávat informace, že Andrew Garfield a Tobey Maguire se dohodli se studiem, a vrátí se jako Spider-Mani. Jelikož se ale studia chtěla vytasit s nějakým překvapením, celá kampaň se obešla bez obou pánů, kdy se mlčelo až do poslední chvíle, zda se ve snímku objeví či neobjeví.

Herec Tom Holland několikrát v rozhovoru řekl, že jde o velkolepý film, který je zároveň i nejsmutnější z celé trilogie. Je to právě on, kdo přinutil studia Sony a Disney ke spolupráci. Je dost možné, že bez něj bychom se tohoto filmu nedočkali. Ještě před zveřejněním filmu bylo oznámeno, že studia budou spolupracovat i nadále a připravuje se další trilogie.

Už první ukázky zbořily rekordy. Režisér Jon Watts oznámil, že tento film je pro Spider-Mana jako samostatný Avengers film. Obecně se jedná o jeden z nejočekávanějších filmů čtvrté fáze, který bude nepochybně bořit rekordy v návštěvnosti kin. A bylo by vše ještě trochu větší, kdyby ve světě stále neřádila pandemie spojená s koronavirem.

Trailer a galerie

Zdroj: Marvel Studios


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře