Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022


Thor prožívá kruté časy. Hledá aktuální formu a snaží se v sobě probudit své staré já. Bohužel do toho všeho se na scéně objevuje Gorr, který se rozhodl zabít veškeré bohy. Jelikož ví, že Thor na něj nestačí, vyrazí za starými přáteli, kde zjistí, že jeho stará láska má superschopnosti.

Informace

Originální název: Thor: Love and Thunder
Premiéra: 7.7.2022
Režie: Taika Waititi
Scénář: Taika Waititi, Jennifer Kaytin Robinson
Kamera: Barry Baz Idoine
Hrají: Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Natalie Portman, Taika Waititi, Christian Bale, Chris Pratt, Karen Gillan, Jaimie Alexander, Sean Gunn, Matt Damon, Sam Neill, Melissa McCarthy, Luke Hemsworth, Russell Crowe, Simon Russell Beale, Bradley Cooper, Vin Diesel, Pom Klementieff, Dave Bautista a další
Producenti: Kevin Feige
Scénografie: Robert Webb
Kostýmy: Cynthia Bergstrom
Hudba: Michael Giacchino

Oficiální synopse

Thor zažívá různá dobrodružství se Strážci galaxie, ale na scéně se objevuje nový záporák, který si dal za cíl zabít všechny bohy. Thor okamžitě ví, že na tento úkol nestačí sám, a tak žádá o pomoc pár zbylých přátel. Ve velkém úžasu se znovu schází s Jane Foster, která už není tak křehkou dívkou, jak ji kdysi znával. Thor a Jane spolupracují na zastavení obávaného Gorra.

Vznik

Postava Thora měla za sebou úspěšnou trilogii, která i díky režisérskému debutu u MCU Taiku Waititimu vyšla na jedničku. Jelikož i hlavní hvězda celé série Chris Hemsworth chtěl v roli pokračovat, upekla se tak s Marvel Studios nová dohoda. A tak najednou byl okamžitě odsouhlasený čtvrtý film. Thor je tak prvním superhrdinou MCU, který si vydobyl čtvrtý sólový film.

Byla by asi chyba po dobře přijaté trojce měnit režiséra, a tak Waititi zůstal jako režisér a samozřejmě se postaral i o příběh čtvrtého dílu. Byl to také on, kdo přemluvil Natalii Portman k návratu. Ta obecně nestála o další účinkování v MCU, ale Waititi dokázal Portman prodat její novou roli a příběh, který pro ni přichystal. Do čtvrtého dílu se taktéž vrátili oblíbenci režiséra jako je například Matt Damon.

(Staré lásky se opět sešly. Foto: Disney)

Do hlavní záporné postavy byl obsazen Christian Bale. Ten po trilogii s Batmanem odmítal jakékoliv další role v superhrdinských filmech. Když si ale následně sedl s režisérem, byl okamžitě omámen jeho příběhem, vizí a hlavně svou rolí. Navíc role záporáka mu velice sedla. Bale v následných rozhovorech prohlásil, že je mnohem jednodušší hrát padoucha než hrdinu.

Do série se opět vrátila i Tessa Thompson a její Valkyrie. V obecném měřítku se jedná o jednu z prvních (výraznějších) postav, která reprezentuje LGBT+ komunitu v Marvel Cinematic Universe. Obecně je ve filmu důležitý její vztah s Natalii Portman. Ještě před uvedením filmu vyšly napovrch bulvární fotografie, na kterých si Tessa Thompson užívala s režisérem Taikou Waititim, se kterým má velice osobní vztah.

Kupodivu se jedná o jeden z nejkratších MCU filmů současnosti. V novodobé historii jsou filmy stále delší a delší. Tento je kupodivu kratší. Tvůrci taktéž dlouho otáleli s trailerem a dlouho jsme o samotném příběhu Lásky jako hrom, jak ostatně zní oficiální český překlad, dlouho nic nevěděli. Trailer byl vypuštěn necelé dva měsíce před uvedením snímku do kin, což se nikdy v historii u jiného MCU filmu nestalo.

(Thor se ve čtvrtém filmu dostal opět do formy. Foto: Disney)

Do role řeckého boha Dia byl obsazen Russell Crowe. Ten už si zahrál v jiném komiksovém snímku, tentokrát ze stáje DC – otce Supermana. Nyní dostal další důležitou roli, protože je otcem slavného Herkula, dalšího slavného řeckého hrdiny, o němž se dlouhodobě ví, že Marvel Studios stojí o jeho separátní projekt. A je jedno, zda to bude film či seriál.

Na tento film nenavazuje a ani mu nepředchází žádný jiný MCU seriál. Zatímco ostatní projekty ve čtvrté fázi vždy odkazovali na určité pasáže ze seriálu, Láska jako hrom stojí poměrně samostatně. Možná za to může i to, že režisér Taika Waititi dostal naprostou svobodu a nemusel se na nic ohlížet. Parodicky existuje seriál Loki pojednávající o Thorovu bratrovi, ale nijak s tímto filmem nesouvisí.

Film šel do kin v červenci 2022, kdy už pominula většina koronavirových opatření v celém světě. O hudbu se postaral zkušený Michael Giacchino, který pro Marvel Cinematic Universe často pracuje. Připravil například líbivý soundtrack ke Spider-Manovi nebo Doctoru Strangeovi. Nyní je to vůbec poprvé, co připravil nějaké hudební témata k Thorovi.

Trailer a galerie

Zdroj: Marvel Studios


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře