Top 15 Marvel příběhů, které by si zasloužily vlastní film (část druhá)

Top 15 Marvel příběhů, které by si zasloužily vlastní film (část druhá)

27.8.2015 15:00


Hrdinové opět stojí před velkými problémy, ať už vyvolanými nepřítelem nebo jimi samými. Stejně jako minulý čtvrtek si jich dnes několik projdeme. Stojí podle vás za zfilmování, nebo by to bylo příliš obtížné?


První část seznamu si můžete přečíst v tomto článku.

Tajná válka

Ne, nejedná se o Tajné války, o kterých jsme psali posledně, ani o pokračování Tajné invaze. Technicky zaměřené padouchy podporuje neznámá strana a platí jim jejich výstroj. SHIELD zjistí, že zbroje jim vyrábí Phineas Mason, známý jako Tinkerer. Mason ale není mozkem oné strany. Za vším stojí Latveria (země Dr. Dooma), Furymu to ale vláda nevěří. Rozhodne se pro razantní krok a schválí tajnou operaci. Je vybráno několik hrdinů: Captain America, Black Widow, Luke Cage, Daredevil, Spider-Man, Quake a Wolverine (zde nahrazen někým jiným). Latveria byla srovnána se zemí, to bylo před rokem. Hrdinům byly vymazány vzpomínky a minulost je dohnala. Latveria vrací úder…

Klan M + Rozpad

Scarlet Witch a Vision se do sebe zamilovali a chtěli mít děti. Scarlet Witch je porodila, nebyly ale skutečné. Poté, co jí byly odňaty, jí na ně vymazali vzpomínky. Wanda si však časem vzpomněla. Každým používáním jejích schopností – magie chaosu, byla její mysl víc a víc roztříštěná. Skloubením těchto dvou faktorů se z Wandy stala nervově zhroucená a nevyrovnaná bytost. Během jediného dne dokázala přivést zkázu na tým Avengers. Charles Xavier a Dr. Strange se jí snažili pomoci, nebylo však jak.

Nikdo nevěděl co s ní. Když se za ní vydali, aby se zeptali na její názor, tak vytvořila iluzi – vesmír, kde jsou všichni šťastní. Začala vláda Klanu M. V tomto světě Petera Parkera nepotkala smrt Bena ani Gwen. Jsou manželé a mají dítě. Captain America nezamrzl v ledu. Užívá si pokojného stáří. Mutanti (Inhumans) jsou ve většině a Wandina rodina tomu všemu vládne. Quicksilvera by nepotkala smrt a stál by po jejím boku.

Jednoho dne si ale jeden hrdina uvědomí, že to není skutečné a začne jednat na vlastní pěst, aby to zarazil. V komiksu šlo o Wolverina, zde by mohl být nahrazen. Mimo něj si původní svět pamatuje ještě jedna dívka. Má schopnost, která umožňuje zpřístupnit lidem jejich nejhlubší podvědomí a díky ní začnou „verbovat“ tým.

Spider-Verse

Morlun z příběhu Návrat se vrátil a s ním i jeho rodina. Jejich cílem je vyhubit všechny pavoučí totemy a to ve všech vesmírech. Všichni existující Spider-Mani a jim podobní se tedy spojí a vyráží do boje.

Bok po boku by zde mohli stát veškeří filmoví představitele Spider-Mana a s nimi i další jedineční „pavouci“. Pár si jich představme:

Prvotní hřích

Uatu, známý také jako Pozorovatel, byl zabit. Stalo se tak na jeho základně na Měsíci. Nick Fury započne spolu s Avengers vyšetřování. Pátrání je zavede k bytosti zvané Orb, která má v držení Pozorovatelovo oko. Oko získal za pomocí Doctora Midase a jeho dcery. Další pátrání přivede hrdiny k tomu, že někdo zabíjí monstra za pomocí nábojů s gamma zářením, mezi nimi i jednu z žijících planet. Po vrcholném souboji s Midasem vstřebává Fury Pozorovatelovu sílu a stává se z něj The Unseen (Nespatřený), nový hlídač planety Země.

Sám strach

Z temného vězení hluboko pod oceánem uprchl Cul Borson, Odinův bratr a samozvaný Všeotec Asgardu. Osvobodit jej pomohla Skadi, jeho první Vyvolená. Vyvolení jsou držiteli kladiv posedlí temnými duchy uvnitř nich. Držitelé těchto kladiv dodávají sílu samotnému Culovi, který mládne a sílí. Nelze si nevšimnout jisté podobnosti s Jezdci Apokalypsy, které například uvidíme příští rok ve filmu X-Men: Apocalypse. Vyvolení přijímají také nová jména, Skadi byla původně Sin, dcera Red Skulla. Dalšími sedmi se stávají: Skirn – Titania, Nul – Hulk, Nerkkod – Attuma, Kuurth – Juggernaut, Greithoth – Absorbing Man, Angrir – Thing a Mokk – Grey Gargoyle.

Culovi jde tedy o jediné, šířit chaos a vládnout Asgardu. Během finální bitvy byl nakonec zabit Thorem a jeho kladiva byla odebrána a uschována Odinem.

Poslední část si budete moci vychutnat opět příští čtvrtek. Tentokrát si představíme populární příběh Hulkova planeta.

FOTO: Marvel Comics


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!