Bob Iger nás láká na nové složení Avengers, koho se můžeme dočkat?

Bob Iger nás láká na nové složení Avengers, koho se můžeme dočkat?

18.3.2023 16:33


Čeká nás celá nová éra filmů a mezi nimi nebudou chybět ani Avengers. Ti se po Endgame stáhli do ústraní a v tuto chvíli ani nevíme, jak to vypadá s nejmocnějším týmem hrdinů. V budoucnu se dočkáme utvoření zcela nových týmů a už tušíme, na jaké postavy se můžeme těšit.


Ředitel studia Disney Bob Iger nepromluvil v nedávné době pouze o Star Wars, ale pár slov věnoval i Marvelu. Příběh MCU se nemůže točit okolo stále stejných postav, to je asi všem na první dobrou jasné, i když většina by si přála samozřejmě opak. Iger připomenul, že značka obsahuje více jak sedm tisíc hrdinů a záporáků, které časem můžeme vidět. A možnosti jsou takřka neomezené. Studio především zajímají jednotlivé postavy a jejich posun v příběhu kupředu.

Automaticky se tak nebude přemýšlet, že se udělá rovnou trilogie. Důležité si je nastínit, co chtějí tvůrci novým filmem říci a zda je z postavy možné ještě něco nového vytěžit a vymáčknout. Iger připomenul, že sequelové příběhy MCU postav značce pro tuto chvíli jdou. Primárně by ale o budoucnosti dalších filmů mělo rozhodovat právě tvůrčí rozhodnutí, zda je co kam posouvat. Může se tak klidně stát, že se dočkáme sólového příběhu, který bude mít jen dva filmy a ne rovnou trilogii.


K nové éře příběhů se taktéž vážou i hrdinové. Iger připomněl, že v průběhu minulých pěti let se studio snažilo představovat nové hrdiny napříč filmy a seriály. A když už tu nové hrdiny máme, bylo by škoda je nevyužít do nějaké týmovky Avengers. Ze minulých dnů se stoprocentní jistotou víme, že se ve filmu Avengers: The Kang Dynasty můžeme těšit na Namora.

(Bob Iger nás láká na nové složení Avengers, koho se můžeme dočkat? Foto: Disney+)

Jenže scenárista Jeff Loveness odhalil další zákulisní informace a máme už představu o (jednom) týmu Avengers. Loveness nastínil, že v příběhu by mohl sehrát důležitou roli Black Panther, Daredevil, Moon Knight, Hawkeye a třeba i Yelena Belova, kterou tak po filmu Thunderbolts můžeme oficiálně přivítat mezi kladnými postavami. Sluší se říci, že Hawkeyem byla myšlena Kate Bishop, kterou jsme poprvé poznali ve stejnojmenném seriálu.

Jde o netradiční tým plný nováčků, který bude stát proti mocnému Kangovi nebo lépe řečeno proti několika Kangům (ostatně ti, kdo viděli potitulkovou scénu filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania dobře vědí, o čem mluvíme). Proslýchá se, že se s Kangem bude bojovat na několika frontách, tudíž bude potřeba daleko více mini-týmů Avengers. Uvidíme tak zcela nesourodé postavy, které spolu ještě nikdy doposud neměly interakci, jak bojují proti jednomu stejnému nepříteli.

Samotnou třešničkou na dortu by měl být Spider-Man. Není se čemu divit a Marvel Studios potřebuje ve svém trháku jedno velké jméno. Spider-Man je v tuto chvíli asi největším lákadlem celého MCU po konci zákládajících členů Avengers. Ostatně i výsledky z kin z jeho posledního filmu mluví za své. Naštěstí Tom Holland už má podepsanou smlouvu na celou novou pavoučí trilogii plus další výskyt zhruba ve třech filmech. Asi nikdo nepochybuje o tom, že ty tři filmy navíc budou alespoň ve dvou případech právě Avengers.

Zdroj: ScreenArt.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!