Chadwick Boseman nikdy nečetl scénář k Black Pantherovi 2, i když byl již napsaný

Chadwick Boseman nikdy nečetl scénář k Black Pantherovi 2, i když byl již napsaný

18.11.2022 17:11


Chadwick Boseman a jeho Black Panther měl hrát klíčovou roli v celém Marvel Cinematic Universe. Bohužel smrt herce zasáhla do plánů studia a scénář se pochopitelně musel přepracovávat. Boseman nikdy nečetl scénář ke druhému filmu, i když údajně tato možnost tu byla.


Film Black Panther: Wakanda Forever má hořkosladký konec, ať už se vám film líbil nebo ne. Celý snímek se pojí s tragickou smrtí Chadwicka Bosemana. Ten zemřel na rakovinu v dubnu 2020. A dle posledního vyjádření režiséra snímku Ryana Cooglera, tak scénář k filmu Wakanda Forever byl hotový několik týdnů před smrtí herce. Coogler dokonce Bosemanovi nabízel scénář k přečtení, ale ten odmítl.

(Chadwick Boseman nikdy nečetl scénář k Black Pantherovi 2, i když byl již napsaný. Foto: Disney)


Coogler měl hotovou první verzi. Ještě než ji měl odevzdat studiu k prvotním poznámkám, stál o to, aby si Chadwick Boseman tuto verzi přečetl. Ten ale odmítl. Herec byl přikloněn k variantě, že bude lepší, když si scénář přečte až později (po poznámkách studia, pozn. red.). Až záhy se Coogler dozvěděl, že Boseman už byl v té době příliš unavený, aby vůbec něco dokázal přečíst.

Bohužel toto byl taky poslední rozhovor mezi Ryanem Cooglerem a Chadwickem Bosemanem. Následně spolu již nemluvili. Po smrti herce se pochopitelně musel celý scénář přepracovat. V této chvíli existují pouze dohady o tom, co ve výsledném filmu mělo být i dle první verze scénáře. Snad se v budoucnu dočkáme nějakého porovnání, ve kterém by byly uvedeny odchylky finální verze příběhu oproti té původní. Určitě by bylo zajímavé vědět, jak by býval pokračoval příběh toho jediného a pravého Black Panthera.

Zdroj: Insider.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře