Film Infinity War překonal miliardu a pokračuje dál

Film Infinity War překonal miliardu a pokračuje dál

8.5.2018 18:16


Velkofilm Avengers: Infinity War má za sebou deset dní v kinech a tržby stále rostou a rostou. Snímek se už dostal nad jednu miliardu amerických dolarů a vyhlídky do budoucna jsou více než přívětivé. Kolik má tedy film aktuálně na kontě a jak přispěl zbytek světa?

Nový film Avengers: Infinity War je k nezastavení. Na svém kontě má z celého světa již 1 164 milionů dolarů. Doma už snímek vydělal krásných 450 milionů dolarů. Minule jsme psali o tom, že měl tento film lepší otvírák než Star Wars – Epizoda VII. To sice stále platí, ale nyní už Avengers na sedmé Star Wars ztrácí. Epizoda VII měla za deset dní na kontě 540 milionů dolarů, tým Avengers má pouze 450 milionů dolarů.

(Film představil celou řadu známých postav. Foto: Disney)

Oproti jiným filmům ze světa MCU se ovšem neohrožené partě daří velice dobře. Po deseti dnech měl první díl Avengers na kontě 373 milionů dolarů, Black Panther zase 403 milionů dolarů. I tady tedy Infinity War vítězí a snímek by se měl podle prognóz stát nejvýdělečnějším filmem MCU, dost možná i nejvýdělečnějším filmem roku 2018. Před ním je již zmíněný Black Panther s 1 338 miliony dolarů.

I svět Avengers hojně podporuje. Odtamtud si film odnesl prozatím 713 milionů dolarů. A to v sumáři ještě nejsou započtené tržby z Číny, kde má snímek premiéru až 11. května. Můžeme předpokládat, že i Čína přihodí pár milionů navíc, takže síla nejmocnějších hrdinů světa bude ještě stoupat. Příští týden vás budeme zase informovat o tržbách.

Na jakých číslech film skončí?

Zdroj: BoxOfficeMojo.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!