Také jste měli těžkou hlavu z toho, jak je to vlastně se stárnutím postav poté, co Thanos luskl prsty a následně naši hrdinové většinu událostí zvrátili? Snímek Spider-Man: Far From Home to vhodně vysvětluje hned ve svém úvodu. A dnes si to pořádně rozebereme, aby to každý pochopil.
Ve filmu Infinity War Thanos luskl prsty a polovina vesmíru byla vyhlazena. Následně se tým Avengers dal po pěti letech opět dohromady a dokázal zmizelé postavy vrátit zpět k životu. A to samozřejmě udělalo ve všem tak trochu nepořádek, protože jsme si mohli všimnout, že zatímco třeba Ned Leeds nezestárl ani o den, tak dcera Scotta Langa pěkně povyrostla.
Někteří sice měli teorie, jak je to skutečně se stárnutím, ale oficiálního potvrzení jsme se dočkali až ve filmu Spider-Man: Far From Home. Ti, kteří zmizeli po Thanosově lusknutí a následně se vrátili zpět, nezestárli ani o den. Je to tedy případ většiny naší party (přeci jenom superhrdinové měli smůlu a většina z nich zmizela). Naopak je to ale u lidí, kteří si vytáhli šťastnou kartu a byli ušetřeni Thanosova hněvu.
(Spider-Mana před zmizením nezachránil ani kostým od Tonyho Starka. Foto: Disney)
Ti prakticky nezemřeli, a tak žili v klidu dál svoje životy a logicky zestárli o pět let. U dospělých postav si samozřejmě tohoto efektu na první pohled nevšimneme, ale u těch mladších, kteří právě vystupují ve Far From Home, je to do očí bíjící. A možná nejvíce u Brada, Peterova spolužáka, který sice zestárl o pět let, přežil Thanosův hněv, ale z nějakého důvodu je stále ve stejné třídě, což působí trochu úchylácky. No, pár nesrovnalostí tu bude asi vždy.
Důležité je, že nám tvůrci konečně vysvětlili ono stárnutí. Také nám (až překvapivě moc) ukázali, jak se svět vyrovnává s událostmi filmu Endgame. Možná i to byl důvod, proč byl Spider-Manův film zařazen ještě do třetí fáze, protože s ní úzce souvisí, reaguje na ni a události z poslední týmovky na nás dýchají prakticky v každé druhé scéně.
Jak jste spokojeni s vysvětlením od tvůrců? Je pro vás dostačující?
Zdroj: CinemaBlend.com
#8 Railbot: to se povedlo xD
Spíďa má miliardu! https://www.cnbc.com/…-office.html
niekde som čítal teoriu že to bolo súčastou Hulkovho lusknutia, aby sa všetci rozplynutí vrátili tak aby sa nikomu nič nestalo
Samozřejmě, že celé to zmizení je děravé jako ementál a nemůže fungovat byť na elementární logice, která se jinak najde i v komiksových filmech. Někdo zmizel na louce, tam postavili dům, takže se zpět objevil ve zdi? Námět na hororový spin-off.
#11 EllyseTo je chyba filmu…co když zmizeli nenarozené děti těsně před porodem? Jsou to logické chyby na které filmy prostě nemyslí
Mě by spíše zajímalo, jak se ty postavy po lusknuti rázem objevily na stejném místě. Myslím, že jak tam byla ta reportáž, která ukazovala basketbalový zápas, rázem se na stejné místo vrátili ti po lusknuti. S tím, že film to podal tak, že se lidé vrací na místo, za kterého zmizeli. Co když někdo zmizel v letadle? Přece ve scéně s Furym jsme viděli padat vrtulník a on samotný s Majou se vrátili na silnici, na které je nic nesrazilo? :D
#1 Zazič: Přesně tak. Je vidět že autor trochu zaspal prvních 5 minut filmu. Je úplně mimo s tou části o Bradovi.
Tak sorry autokorekce na mobilu mě potrapila a nevím jak to změnit tak jsem za chuja co pise kraviny
Tak už vím proč po mě prodavačky chci u občanku ve třiceti.....jsou z bible z filmů..... :D :D
Působí úchylácky ? Spíš herci kolem 22 let co tvrděj, že jim je ve filmu 16.
Máte tam jen takovou chybičku. Brad Davis je o 6 let mladší než MJ a Peter. Narodil se 2007 zatímco oni 2001. Před lusknutím Peterova třída doučovala pár mladších spolužáků ze školy a jedním z nich byl i Brad Davis. Proto ho znali. A mezitím co Peter a MJ zmizeli na 5 let, tak Brad o 5 let zestárl. Sice byl ještě o rok mladší, ale ve filmu jasně řekli, že všichni co zmizeli a zas se objevili, si museli celý ročník zopakovat. Takže tak je vlastně Brad dohnal o těch 6 let školy. On tedy není starší než oni, ale stále je o 1 rok mladší.
#5 No.R.Ma