Kolik vydělají filmy od Marvel Studios v roce 2019?

Kolik vydělají filmy od Marvel Studios v roce 2019?

21.1.2019 17:47


Marvel Studios má pevně v plánu vydat v roce 2019 tři filmy. Minulý rok se studiu velice dařilo a filmy s Black Pantherem a Avengers se dostaly přes jednu miliardu amerických dolarů. Jaký ovšem bude rok 2019? Povede se Marvelu překonat sebe sama a půjde ještě výš?


První letošní vlaštovkou bude Captain Marvel, která vstoupí do kin 7. března. První trailery lámaly rekordy, ohlasy na ukázku jsou pozitivní, v popředí je silná ženská představitelka a nový průzkum ukázal, že filmy s ženami v hlavní roli vydělávají více než ty s muži. Po úspěchu konkurenční Wonder Woman snad nikdo nepředpokládá, že by Captain Marvel neuspěla.

Navíc značka Marvelu v čase stále čím dál víc sílí, takže my očekáváme, že se tržby dostanou lehce přes miliardu amerických dolarů. Očekáváme tzv. Black Panther Effect, kdy film vydrží delší dobu v kinech a nebude ustupovat z kinosálů tak rychle, jak to třeba bývá u běžných blockbusterů. Síla domácího publika bude velká, fanynky budou zvědavé, tento film má všechny předpoklady, aby rozhodně překonal miliardovou hranici amerických dolarů.


Další v pořadí bude týmovka Avengers: Endgame, která uzavře rozsáhlou třetí fázi. I tady trailer bodoval a odnesl si rekordní čísla, snad nikdo nepochybuje o tom, že tržby přesáhnou miliardu amerických dolarů. Hodně bude záležet na recenzích a zda se v očích kritiků a diváků podaří překonat již tak úspěšný Infinity War. Právě tento film minulý rok vydělal přes dvě miliardy.

(Bude rok 2019 pro Disney rekordní? Foto: Disney)

Nyní bude otázkou, zda to dokáže i Endgame a zda se třeba dostane i přes rekordmana Síla se probouzí, sedmý díl Star Wars, který doposud sedí na trůnu nejvýdělečnějších filmů v historii bez započtení inflace. I když hlad po novém díle, který navíc hlásá konec jedné velké éry Marvelu, bude velký, my si stejně myslíme, že Infinity War půjde jen stěží překonat a očekávání fanoušků budou až moc velká. Film podle nás skončí na 1 800 milionech amerických dolarů, což i tak bude rozhodně úspěch.

A do třetice všeho dobrého nám v létě přiletí Spider-Man se svým druhým dílem nesoucím název Far From Home. První film si v kinech vybojoval 880 milionů dolarů a myslíme si, že to nyní bude podobné. Jednu miliardu se zřejmě Peterovi překonat nepodaří. Nyní mají fanoušci hlad po nových hrdinech, dříve osvědčené značky jako Spider-Man, Batman či Superman v současnosti na filmových plátnech spíše strádají.

Lze také polemizovat, jak si Spíďa poradí bez pomoci Iron Mana, na kterého cílil marketing v minulém filmu. Tentokrát na to (zdá se) bude Spider-Man sám a uvidí se, jak si poradí bez kolegů Avengers a bez Venoma. My si myslíme, že se film sotva vyškrábe na 800 milionů dolarů. I když by to měl být stále úspěch, Spider-Man by měl být tou značkou, která bude vévodit žebříčkům nejvýdělečnějších filmů. Jenže doba se mění. Samozřejmě vše může dopadnout jinak, jsou to pouze naše odhady. A vy se nám můžete svěřit v anketě, jak to dopadne podle vás.

Kolik vydělají filmy MCU celkem v roce 2019

40%
33%
16%
8%
2%
1%
183 hlasů

Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!