Natalie Portman se k návratu nenechala dlouho přemlouvat, Taika Watiti měl jasnou vizi

Natalie Portman se k návratu nenechala dlouho přemlouvat, Taika Watiti měl jasnou vizi

18.11.2019 17:09


Natalie Portman je staronovým přírůstkem do Marvel rodiny. Poté, co měla se studiem rozepře kvůli své roli, se vrátí v plné síle. Její úloha se v dalších filmech změní a zásluhu na tom má především režisér Taika Watiti. Ten nyní prozradil, že ve finále nebylo tak těžké Natalii k návratu přemluvit.


Natalií Portman to bylo vždy trochu těžší. Marvel Studios sice získalo skvělou herečku, ale ta po druhém Thorovi v dalších dílech již nechtěla hrát. Jaký byl důvod? Nebyla spokojená se svou rolí. Jane Foster ve filmech sehrávala menší roli a fungovala v příběhu pouze jako Thorova láska. Natalie Portman si ale role může vybírat, za sebou má již úctyhodnou hereckou kariéru, tak již nechtěla s Marvelem nadále spolupracovat, když měla v dalších dílech vystupovat jako druhé housle.

V průběhu let se objevila spousta nepotvrzených zvěstí, kdy herečka prohlašovala, že se svou rolí Jane Foster již definitivně skončila, i když údajně podepsala smlouvu ještě na jeden film. K tomu se v minulosti vyjádřil i Kevin Feige, který nikdy nechtěl herce nutit do role, kterou už nechtěl hrát. Proto byla Jane Foster z příběhu vkusně vyškrtnuta, párkrát se o ní někdo zmínil, ale to bylo zkrátka vše.


(Jaký bude návrat Natalie do role Jane Foster? Foto: Disney)

Pro všechny tedy bylo velkým překvapením, když se Natalie Portman do role náhle vrátila v Avengers: Endgame. Již v té době zřejmě měla domluvenou novou a lepší spolupráci se studiem. Jane Foster se objeví v hlavní roli ve snímku Thor: Love and Thunder, kde by se její role měla změnit a Jane by měla převzít Thorovo kladivo.

K návratu role Jane herečku přesvědčil režisér Taika Waititi, který nedávno prozradil, že to nestálo ani tolik úsilí. Chtěl pouze z postavy udělat zajímavý charakter. Ne pouze krásnou osobu a vědkyni, která bude v příběhu jen proto, aby měl Thor s kým být. Taika také řekl, že se Natalii nediví, že po dvou filmech chtěla hrát v příběhu významnější úlohu. Vždyť posun a vývoj je naprosto přirozený i v normálním životě.

A Taika Waititi si zkrátka myslel, že by bylo fajn, kdyby Jane pozvedla kladivo a stal se z ní superhrdina. To se Natalii zamlouvalo hned z několika důvodů. Waititi dále zdůraznil, že nejde o žádný jeho výmysl, ale o skutečnost, která nastala i v komiksech, které Taika velice ctí. Ve filmech tedy nebude vytvářeno něco, co jsme nemohli aspoň okrajově vidět na stránkách komiksových sešitů.

Jak se těšíte na nového Thora? A co říkáte k návratu Natalie Portman?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!