Probíhá casting pro Eternals, dočkáme se jich již v potitulkové scéně Avengers

Probíhá casting pro Eternals, dočkáme se jich již v potitulkové scéně Avengers

28.11.2018 14:46


Již za necelé dva roky bychom se měli dočkat nového projektu, který se zaměří na postavy z řad Eternalů. Casting je nyní v plném proudu, hledají se totiž představitelé pro dvě postavy, které uvidíme příští rok v potitulkové scéně. Kromě toho jsme se dočkali také zajímavostí z knihy o Thanosovi.


Marvel nám v posledních letech ukázal, že kromě sázek na jistotu se nebojí ani experimentovat, což krásně předvedli Strážci galaxie. O vesmírné grupě kdysi neměl téměř nikdo zdání a nyní patří mezi nejpopulárnější postavy Marvelu. Eternals nás sice čekají až v roce 2020, ale herce začal Marvel hledat již nyní. Dvě postavy nám budou údajně chtít představit v potitulkové scéně, konkrétně jde o „Karen“ a Piper.

Než se do postav pustíme, tak ještě můžeme pro zajímavost zmínit, že nedávno vydaná novela o Thanosovi, která se měla původně odehrávat v MCU (patrně ji vyřadili z kanonu kvůli nadcházejícímu filmu). Kniha odhalila, že Eternalové obývali Titán před tím, než na něm všechen život zemřel. Tím se nám zřejmě potvrzuje, že film bude prequelem k celému MCU, přičemž nám může ukázat stvoření Kamenů nekonečna i narození Thanose. Samozřejmě si některé z těchto věcí mohou tvůrci šetřit i do dalších pokračování, ale pořád bude zajímavé sledovat jakýsi „origin“ celého univerza.


Karen

Herečka pro tuto roli by měla mít něco kolem třiceti let a tvůrcům je jedno, jaké bude národnosti či etnicity. Postava má být mocná, vůdčí, pečující, vřelá a intuitivní. V podstatě tedy silná žena, která dokáže padouchům nakopat zadek i poskytnout útěchu svým přátelům. Hodně lidí spekuluje, že jde o krycí jméno pro Moondragon, populární postavu, která byla i členkou Strážců galaxie.

Hlavní mužská role

Jediné popis, který tato postava dostala, je „řecký bůh“. Snaží se nám tím tvůrci naznačit, že se konečně dočkáme Herkula, jednoho z nejpopulárnějších členů Avengerů? Pokud znáte postavu jen z mytologie, představte si jej trochu jako Thora z prvního filmu, který je horkokrevný a všemi oblíbený.

(Spojí Marvel ve filmech mytologii Eternalů a Olympanů? Foto: Marvel)

Druig

Druig patří mezi nejslavnější nepřátele Eternalů, kterého k jeho popularitě přivedl Neil Gaiman. Padouch ovládá hmotu a energii, včetně atomů ve svém těle. To znamená, že se dokáže teleportovat, manipuluje s gravitací, myslí ostatních a samozřejmě vystřeluje paprsky ze svého těla. V „éře lidí“ pak sloužil jako agent KGB v Rusku, kde si užíval mučení lidí.

Piper

Pro Piper tvůrci shání dívku ve věku 10–16 let, opět jakéhokoliv etnika. Piper popisují jako silnou a charismatickou s magnetickou osobností. Na svůj věk je velmi moudrá a bystrá. Pro ucházející se herečku je výhodou ovládat atletiku alespoň na nějaké úrovni. S největší pravděpodobností jde o komiksovou postavu známou jako Sprite.

Elysius

Elysius by měla hrát herečka ve věkovém rozmezí 20–40 let. Postava byla uměle vytvořena, přičemž má taktéž atributy Eternalů. Je imunní vůči všem lidským nemocem, má limitované telepatické schopnosti a slouží jí gryfa připomínající nestvůra. Postavu stvořil počítač na Titánů známý jako ISAAC, který byl však nakažen Thanosem.

(Elysius je oproti ostatním Eternalům uměle vytvořená. Foto: Marvel)

Forgotten One

Tady si Marvel krapet pohrávali s historií a zřejmě i filmy nám ukážou, jak Eternalové manipulovali po generace s lidskou rasou. Pro postavu hledají herce ve věku 25–45 a jde o Eternala, který se nakonec usídlil na Zemi a přijal jméno Gilgameš (ano z toho slavného eposu). Vlastně bychom se ani nemuseli divit, kdyby i ze všech řeckých bohů udělali Eternaly, aby nemuseli vysvětlovat další božský pantheon s celou minulostí a vlastní říší (navíc by nemuseli vysvětlovat rozdíl mezi Olympem a Olympií).

Ikaris

Původně se říkalo, že Ikaris bude spolu se Sersi hlavní postavou filmu, což se vlastně mohlo změnit. Postavu si má zahrát herec ve věku 20–40 let a jeho charakter má úplnou kontrolu nad svým tělem i během spánku i bezvědomí. Jinak ovládá psychické schopnosti a vyvolává iluze.

Makkari

Ideální věk pro postavu Makkariho je 25–45 let. Postava se narodila v Olympii, jednom z Eternalských měst na Zemi a je členem technologické gildy, která vyvíjí úžasná vozidla a další věci.

Sersi

Jak jsem již zmínil, o Sersi se původně mluvilo jako o hlavní postavě filmu. Herečka má mít 20–40 let, jinak postava vyrostla ve čtvrté generaci Eternalů a její touhou je žít mezi lidmi.

(O Sersi se původně mluvilo jako o hlavní ženské postavě. Platí to pořád? Foto: Marvel)

Starfox

Na scénu se dostaví i Starfox, známý také jako Eros. Pokud se nevyznáme v komiksové mytologii, jde o Thanosova bratra a nejmladšího syna A'Lars (což se může změnit). Jde vlastně o Thanosův úplný opak, Starfox se stará, rád prožívá dobrodružství a miluje ženy. Zvládá také cestovat vesmírem bez pomocí jakékoliv lodi, přičemž mu nedělá problém přežít ani pod vodou.

Thena

Herečka pro postavu Theny by měla ideálně mít mezi 20–40 lety. Postava se narodila v Olympii pod jménem Azura, ale její otec Zuras jí změnil jméno, aby bylo podobné Athéně od Dia. Jak jsem již zmínil výše, mytologii můžou tvůrci propojit a z Theny a Athény může vzniknout jedna postava.

Zuras

Jedná se o syna Kronose a bratra A'Larse. Byl také prvním Eternalem, který zformoval Uni-Mind, kvůli čemuž byl také vybrán jako vůdce Eternalů na Zemi.

(Zuras bude ve filmu pravděpodobně vystupovat jako jakýsi mentor. Foto: Marvel)

Byli byste pro, aby tvůrci spojili mytologii Olympanů a Eternalů, aby ve filmech nebyl takový zmatek?

Zdroj: Screenrant, ThatHashtagShow


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!