Již 9. listopadu 2022 se dočkáme filmu Black Panther: Wakanda Forever, který má oficiálně uzavřít čtvrtou fázi. Tentokrát to místo Avengers stojí právě na novém Black Pantherovi. Tak povedl se závěr čtvrté fáze a podařilo se udělat výborný film i bez Chadwicka Bosemana?
Novináři již měli možnost vidět celý film Black Panther: Wakanda Forever. Vydávat recenze na film je do oficiální premiéry filmu zakázané, ale redaktoři vždy mají příležitost sdělit svých prvních pár pocitů z filmu na sociálních sítích. Jaké jsou tedy ohlasy? No, pozitivitou se vůbec nešetří a podle všeho nás čeká jedna z nejlepších marvelovek čtvrté fáze.
Wakanda Forever je sice stále komiksovým filmem, ale asi nejvíce se vymyká již ohranému stylu ostatních komiksových snímků. Film je vážný a hlavně s sebou přináší hmatatelný smutek, který je cítit ze všech postav a herců. Už v minulosti jsme se museli rozloučit s určitou postavou, tady je to ale o dva stupně silnější. Vše je zapříčiněné tím, že náš Black Panther Chadwick Boseman nás skutečně a nenávratně opustil.
(První novinářské ohlasy na film Black Panther: Wakanda Forever jsou tu. Jak se film povedl? Foto: Disney)
A film z toho těží, čímž dostáváme hořkosladký film, který je plný žalu, ale dokáže vytěžit potřebné z jeho odkazu. Většina novinářů se shoduje, že celý snímek je opravdu velkou emocionální jízdou, která na vás zkrátka musí zapůsobit. Vyzdvihována je taktéž režie Ryana Cooglera, který se od jedničky zase posunul. Chválí se také kamera a výběr pestrých scén. Režie, kamera a scenérie právě patří k silným aspektům filmu, na což nemusíme být z jiných MCU filmů až tak zvyklí.
Celý film nás provází určitými fázemi a náladami postav. Od naprostého zoufalství a smutku se dostáváme k akceptaci faktu a následnému vyléčení. Snímek tak nese své vlastní poselství a většina postav tu má opodstatněný vývoj. Bohužel se nikdo z novinářů příliš nevyjadřoval k daným hercům z prvního filmu. Zřejmě vás nikdo svým výkonem až tak nepřekvapí.
Z nových herců je sem tam pochválena Dominique Thorne, jejíž Riri Williams působí svým nadšením podobným stylem jako třeba Peter Parker. Vyzdvihován je ale stoprocentně Namor. Jeho úvod na scénu je silný a působivý. Všichni novináři se vesměs shodují, že Tenoch Huerta Mejía byl skvělou volbou a krade si film pro sebe. O akčních scénách se příliš nemluvilo, takže se zřejmě jedná o standard MCU.
Zdroj: ComicBook.com
Neverim im. Ody na radost davaju len preto, aby nahnali co najviac divakov do kin, koli prachom. Si uvedomujem, co za ***** nam pcha marvel v poslednej dobe. Aby si manazeri v Disney spravili radost.
První BP je pro mě nejhorší existující Marvel film. Od druhého neočekávám výraznější změnu v přístupu, ale s ohledem na smrt protagonisty hlavního hrdiny filmu, bude BP 2 povinně v duchu ňuňání jak je to dokonalý film i kdyby to byla lobotomie nejhrubšího zrna.
Po Prstenech moci jsem k novinářským hodnocením skeptická. Každého, komu se to nebude líbit, zase budou obviňovat z rasismu, neúcty k Chadwickově památce, nebo jiné kraviny.
A čekal někdo něco jiného? Po tom jak se všichni rozplývali nad prvním BP. Jak je to nejlepší marvelovka atd. Pro mě to zpočátku bylo trochu zklamání, při dalších shlédnutích si to sedlo, ale jako nej marvelovku bych to neoznačil. Ale tak nějak všichni tušíme proč to tuhle nálepku dostalo.
No, asi to zase bude óda na černochy, ale první BP se mi líbil. Pokud je pravda, že to nebude typický MCU film plný sluníčka, pozitivity a naleštěných kostýmů, moc rád tomu dám šanci
Hmm, tak tomu můžeme a nemusíme věřit, vzhledem k tomu, že ten film je prakticky nekritizovatelnej…