První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

25.6.2022 14:30


Léto, sluníčko a krásné barvy. Teď je úplně skvělý čas a vlastně i výborná nálada vyrazit na nějaký letní film, který vás chytne za srdce a pobaví. A zdá se, že nový počin od Marvel Studios tuto myšlenku splňuje dokonale. Nový Thor. Love and Thunder se podle všeho povedl.


Vyvolení již byli pozváni na oficiální premiéru snímku Thor: Láska jako hrom, kde samozřejmě nechyběli novináři, kteří samozřejmě film již viděli a mohli tak do světa pustit prvních pár ohlasů. Zatím sbíráme střípky, nicméně se zdá, že žádný průšvih se nekoná. Drtivá většina reakcí je pozitivních a Taika Waititi natočil zábavný film, na který se dobře dívá.

Pokud něco funguje na jedničku, je to humor. Waititi se toho opravdu nebojí a v jistém podání je to Ragnarok na druhou. Pokud patříte mezi příznivce tohoto filmu, zřejmě se vám bude líbit i tento nový počin. Pokud naopak tíhněte k prvním dvěma dílům Thora, tak asi ani tento Waititiho film nebude úplně pro vás. Mnozí hovoří doposud o nejlepším sólovém dobrodružství boha Thora.


(Taika Waititi to opět dokázal! Jeho nový film je zábavný, vtipný a dokonce vás i rozbrečí. Foto: Disney)

Co se dále kromě humoru vyzdvihuje? Určitě emoce. Film má srdce na svém správném místě a je tu hned několik scén, které vás rozbrečí. Waititi to navíc skvěle kombinuje a připravil si pro nás emoční koktejl, kdy se nejprve smějete a vzápětí saháte po kapesníku. Nejvíce je pochvalována Natalie Portman. Ta se od nemastné neslané Jane stala důležitou postavou, která se nyní nebojí vtípkovat.

Kupodivu je vyzdvihována i nová záporná postava Gorra v podání Christiana Balea. Sem tam někdo pochválil i Tessu Thompson, ale to spíše kvůli jejím úderným scénám se zmíněnou Portman. Film je především o lásce, emocích a vtipu. Příběh je opět velice jednoduchý a nelze mít přehnaná očekávání. Akce a triky jsou standardní a nijak nevybočují od jiné produkce z dílny Marvel Studios.

Snímek je taktéž hodně barevný, někdy až přepáleně colorizovaný. Hudba je v něm výrazná a písničkový soundtrack se údajně povedl. Celý film stojí na postavách a vztazích mezi nimi. Když si je ovšem odmyslíme, zbude nám jednoduchá kostra příběhu, která nemusí každého oslovit. A s humorem to je individuální. Znovu platí pravidlo, že pokud vás vyloženě Ragnarok nebavil a nerozesmál, nečekejte, že tady tomu bude jinak.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!