Taika Waititi o čtvrtém Thorovi nepřemýšlel jako o začátku nové trilogie

Taika Waititi o čtvrtém Thorovi nepřemýšlel jako o začátku nové trilogie

29.6.2022 17:37


Thor má za sebou tři filmy a před sebou ještě jedno dobrodružství. Taika Waititi ale při natáčení čtvrtého dílu nepřemýšlel o případných pokračováních. Těžko říci, zda se tedy dočkáme nové trilogie. Studio je s prací Waititiho spokojené, takže se nezdá, že by ho do budoucna vyměnilo.


Thor si v Marvel Cinematic Universe prochází opravdu velkým vývojem. První dva filmy byly malinko nemastné neslané, neoslovily diváky v tak velkém měřítku. Thor obecně dostával v týmovkách v porovnání s ostatními hrdiny nejméně prostoru a toho času na obrazovce moc neměl. Pak ale přišel snímek Ragnarok, který vše změnil. Chris Hemsworth navíc zazářil v několika dalších filmech a studio okamžitě začalo smýšlet jinak.

Důležité ovšem bylo, že Hemsworth o roli nadále stál. A tak vznikl čtvrtý film, který má opět na starosti bláznivý bouřlivák Taika Waititi. Thor je zatím jedinou postavou, která to v MCU dotáhla na čtvrtý (sólový) film. Někteří by si mohli myslet, že je to začátek nové trilogie a pátý díl s šestým je prakticky nevyhnutelný. V tomto ohledu vás ale musíme zklamat.


(Co dál po čtvrtém díle? Režisér nemyslí na pátý díl a na trilogii už vůbec ne. Foto: Disney)

Taika Waititi aktuálně propaguje Lásku jako hrom a v nedávném interview se nechal slyšet, že o svém nejnovějším počinu nepřemýšlel jako o začátku nové trilogie. Zdá se, že Marvel Studios mu dal úplně volnou ruku. Film tedy bude mít přesně daný začátek, prostředek a konec. Waititi se dále přiznal, že o případném pátém filmu ani nepřemýšlel.

To samozřejmě může mnohé fanoušky zklamat, nicméně Waititi se vždy soustředí pouze na jeden projekt a nikdy nepřemýšlí o dalších pokračováních. V tuto chvíli absolutně nevíme, jaké další plány má studio s touto postavou. Avengers se tak nějak rozpadly a přednost dostanou noví a neokoukaní hrdinové, na druhou stranu by bylo škoda Thora odsunout zcela na druhou kolej. Zatím ale nemáme žádné indície k pokračování ba dokonce k nové trilogii.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!