Wakanda Forever stále v kinech táhne, ale miliardu zřejmě nepokoří

Wakanda Forever stále v kinech táhne, ale miliardu zřejmě nepokoří

22.11.2022 16:41


Vládcem kin je stále nový Black Panther se svým filmem Wakanda Forever. Studio Disney vyhrálo pomyslný souboj s Black Adamem se zavřenýma očima, přesto výsledky nejsou tak ohromující, jak se původně mohlo čekat. Proč tomu tak je a kde měl film více zabodovat?


Film Black Panther: Wakanda Forever má za sebou druhý týden v kinech a nevede se mu vůbec špatně. Doma už dokázal snímek utržit pěkných 287 milionů dolarů, zbytek světa doručil 258 milionů dolarů. Celosvětově jsme tak na 546 milionech dolarech, přesto se zdá, že miliarda nepadne. Utržená miliarda amerických dolarů se v letech 2018 – 2019 stala pro studio Disney jakýmsi standardem.

(Wakanda Forever stále v kinech táhne, ale miliardu zřejmě nepokoří. Foto: Disney)


netýmovka dokázala vygenerovat takovéto tržby, po koronavirové krizi se to ale povedlo pouze Spider-Manovi. I když má tedy Wakanda Forever poměrně slušné výsledky, i tak musí být studio malinko zklamané. Smrt hlavního herce má většinou pozitivní vliv na tržby. Tak jsme to viděli například u Temného rytíře s Heath Ledgerem nebo třeba u Rychle a zběsile s Paulem Walkerem. Tady se ale onen efekt úplně neprojevil.

Jednička Black Panthera dokázala skončit na 1 382 milionech dolarech. Toto číslo je pro dvojku zcela nedosažitelné. Dá se očekávat, že se tržby zastaví okolo 900 milionů dolarů. Další problém je ten, že i USA čelí poměrně signifikantní inflaci, tudíž oněch 546 milionů dolarů v souhrnu již nezní tak krásně jako před roky. Na druhou stranu tento týden Američany čeká Den díkuvzdání, takže celá řada rodin si šetřila čas právě na tento okamžik a poctí kina svou návštěvou až nyní. O další aktualizaci tržeb vás budeme informovat.

Zdroj: BoxOfficeMojo.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!