America Chavez

America Chavez

Xochitl Gomez Sezóny 1 2022 - 2022


Dívka, která umí cestovat skrze vesmíry, ale svou jedinečnou schopnost nedokáže zcela ovládat.

Mladá dívka America Chavez má jedinečnou schopnost – dokáže cestovat skrze vesmíry. Má to ale jeden zásadní háček. Schopnost nedokáže kontrolovat, vždy se teleportuje pouze ve chvíli, kdy má strach či v nějakém špatném emočním rozpoložení. Své první přemístění ji stálo rodinu, dvě matky, které už následně nikde neviděla. America je navíc zcela jedinečná a její odchylka neexistuje v žádném jiném vesmíru.

Jednoho dne se potká s Defender Strangem, který si uvědomuje sílu jejich schopností. Při ochraně Americy ale Defender Strange umírá, a ta se nevědomky dostává do našeho vesmíru, kde potká našeho Doctora Strange. Ten se ji taktéž rozhodne chránit a přitom požádá o pomoc Scarlet Witch. Brzy si ale uvědomí, že je to právě ona, která touží po schopnostech Chavez. Pomocí ni by se mohla vydat do toho vesmíru, kde stále žijí její děti.

Začíná zběsilá jízda, kdy se Doctor Strange a America Chavez vydávají skrz různé vesmíry. Během této poutě se oba sblíží, když Strangeovi začne na Americe záležet. Strange dokáže v sobě potlačit mocenské a sobecké choutky, a naopak se rozhodne udělat velké gesto, kdy naopak nastaví svůj život za život Chavez. Ta si ve správnou chvíli uvědomí, jak používat své schopnosti. Po zneškodnění Wandy se Chavez stává Strangeovým učedníkem.