Everett Ross

Everett Ross

Martin Freeman Sezóny 2 2016 - 2018


Agent CIA, který se zaměřuje na boj s terorismem. S jeho pomocí chtěl Thaddeus Ross kontrolovat a regulovat Avengers, aby nemohlo dojít k podobným incidentům, jako byl ten v Sokovii.

Informace

Celé jméno: Everett Kenneth Ross
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Christopher Priest, Kenny Martinez
Představitel: Martin Freeman
Poprvé se objevil v:
Ka-Zar Vol 3 #17 (září 1998)

Filmy

O Rossovi

Everett K. Ross je operativec CIA, který spolupracuje s vládou i superhrdiny. Je jedním z mála cizinců, kterým je povolen vstup do Wakandy, a to díky svým znalostem a přátelství se samotným králem. Během filmové Občanské války to byl právě Everett, koho si Ross najal, aby mu pomohl s kontrolou Avengers. Zajímavostí z komiksů rozhodně je, že jej Mephisto proklel tzv. „ďáblovými kalhoty“. Pokaždé když si je sundal, objevil se na něm další pár. Teprve po Mephistově porážce mu toto prokletí zmizelo.

Mezi jeho nepřátele patří Baron Zemo, Erik Killmonger, Klaw, Mephisto nebo Hydro-Man.

Komiksy

Ross svou kariéru odstartoval prací pro vládu, kdy eskortoval zahraniční diplomaty na americkou půdu. Jeho život se úplně změnil, když byl přiřazen k T'Challovi, strážci a vládci Wakandy. Ross ale nečekal, že si T'Challa do Ameriky přivede také tři své přátele. Všichni se proto museli namačkat do jeho dvojmístného auta. Během jedné zastávky mu byly ukradeny jeho dokumenty, které následně vystopoval do strip klubu. Zde došlo k začátku jeho smůly, kdy ztratil své kalhoty.

T'Challa mezitím v Americe vyšetřoval skandál, který jej do Států přivedl. Nikdo ale nečekal, že si Mephisto vybere Rosse za svého advokáta, přičemž mu vyčaroval kouzelné kalhoty, které když sundal, měl je znovu na sobě. Mephisto mu poté vysvětlil, že je sběratelem čistých a šlechetných duší, přičemž pokud neopustí Washington, nemusí se jej být. T'Challa Rosse nakonec zachránil a porazil šíleného kněze Acheba, který démonovi sloužil. Ross dlouho přemýšlel, jak T'Challa Mephista tak snadno porazil, načež vyšlo najevo, že mu zaprodal svojí duši. Mephisto byl ale podveden, jelikož byl T'Challa navždy spojen s Panteřím bohem.

O několik let později byl najat jako expert na Wakandu pro americkou vládu. S generálem Wallacem se hned od začátku nepohodl, když mu oznámil, že nad Wakandou platí bezletová zóna. Vládě také oznámil, že Wakanda je velmi dobře bráněná a Panther v boji porazil dokonce i Kapitána Ameriku.

Filmy, seriály a další média

Kromě filmového světa Marvel Cinematic Universe se Ross objevil pouze v animovaném seriálu Black Panther z roku 2010, kde jej namluvil David Busch. Seriál patří mezi tzv. pohyblivé komiksy, tedy přesně převedené komiksy do seriálu.

Marvel Cinematic Universe

Poté co byl Winter Soldier uvězněn jednotkou JCTC, za podezření z bombového útoku ve Vídni, byl importován do Berlína. Zde již na něj a další zajaté hrdiny čekal Everett Ross. Ten hrdinům řekl, že Barnes bude proveden psychologickém testem, načež bude dán do vězení, což zřejmě čeká i je. Když byl Barnes ve své cele, Ross vyčkával příchodu psychiatra Thea Broussarda, kterým byl ve skutečnosti Zemo v převleku. Zemo probudil v Barnesovi jeho tajný kód a propustil jej ven. Zemo byl nakonec lapen Black Pantherem, který jej předal Rossovi.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics