Flash Thompson

Flash Thompson

Tony Revolori Sezóny 1 2017 - 2017


Rival Petera Parkera, který chodí na stejnou školu. Pochází z bohaté rodiny a dobírá si především chudáky.

Informace

Celé jméno: Eugene Thompson
Výška: 1,87 m
Váha: 73 kg
Barva očí: hnědá (v komiksu modrá)
Barva vlasů: hnědá (v komiksu blond)
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitelé: Tony Revolori
Poprvé se objevil v:
Amazing Fantasy #15 (srpen 1962)

Filmy

O Flashovi

Flash byl spolužákem Petera Parkera, který exceloval ve fotbale a šikanoval chytráky. Velice obdivoval Spider-Mana a po škole se dal k armádě. V irácké válce přišel o obě nohy, ale boj tím pro něj neskončil. Mrzák se spojil se symbiontem Venomem a stal se Agentem Venomem, hrdinou ve službách Ameriky.

Mezi jeho nepřátele patří Carnage, Crime-Master, Crossbones, Leader, Taskmaster nebo X-Ray.

Komiksy

Mladý Flash studoval spolu s Parkerem a žil od něj pouze pár bloků. Jeho otec byl násilný alkoholik, díky čemuž si svou vlastní zlost vylíval ve škole. Šikana skončila, když jej Peter porazil ve školní tělocvičně. Stalo se tak poté, co jej kousl radioaktivní pavouk. Ironii bylo, že zatímco nenáviděl Parkera, velice obdivoval Spider-Mana a ve škole mu založil fanklub. V kostýmu Spider-Mana chtěl Petera jednou vystrašit, ale lapil jej Doctor Doom, protože jej považoval za pravého pavouka. Ani po této situaci se nepoučil a kostým nosil dál, vždycky se kvůli tomu dostal do problému.

Na univerzitě se s Parkerem konečně spřátelil, poté se dal k armádě. V Iráku přišel o obě nohy, když zachraňoval spojence před nepřátelskými silami. Po návratu do Ameriky začal randit s Betty Brantovou, která po smrti svého manžela hledala někoho nového. Flash se stal novým Venomem, který pracoval pro americkou armádu. Díky symbiontu mohl mít zase nohy, díky čemuž v nebezpečných akcích pokračoval.

Když díky Jackalovi vznikl z New Yorku tzv. pavoučí ostrov, Flash zastavil Spider-Kinga, kterým byl Kapitán Amerika. S pomocí symbionta jej mohl napodobit a infiltrovat tak nepřátelské linie. Nakonec naverboval Anti-Venoma, díky kterému byli Newyorčané vyléčeni. Aby mohla být Betty v bezpečí, tak se s ní rozvedl. Brzy nato se přidal k Secret Warriors a časem také vyrazil do vesmíru a stal se členem Strážců Galaxie. Chvíli také fungoval samostatně, kdy chránil vesmír jako Venom, vesmírný rytíř.

Filmy, seriály a další média

Jeho první účast na televizních obrazovkách byla v seriálu Spider-Man and His Amazing Friends. Později se objevil také ve Spider-Manovi z roku 1994, Spider-Manovi: The New Animated Series a The Spectacular Spider-Manovi. Velkého prostoru se mu dostalo v Ultimate Spider-Manovi, kde již vystupoval jako Agent Venom. V Raimiho trilogii si jej střihl Joe Manganiello a v The Amazing Spider-Manovi Chris Zylka.

Za Agenta Venoma jste si mohli zahrát v Marvel: Avengers Alliance, Marvel Super Hero Squad Online, Spider-Man Unlimited nebo Marvel: Content of Champions. Dále se vyskytuje v Marvel Heroes, Marvel Puzzle Quest, Marvel: Future Fight a Marvel Avengers Academy. Brzy jej můžete očekávat také v LEGO Marvel Super Heroes 2.

Marvel Cinematic Universe

Flash je Peterův spolužák a rival z bohaté rodiny. Petera si kvůli jeho chudobě neustále dobírá a je také držitelem řidičského průkazu. Studuje na Midtownské střední, která je zaměřená na vědu a technologie.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics