Gamora

Gamora

Zoe Saldana Sezóny 4 2014 - 2019


Nelítostná nájemná hrdlořezka, se kterou rozhodně není radno si zahrávat. A jako členka nově vzniklých Strážců Galaxie se nyní navíc bude muset naučit i týmové práci.

Informace

Celé jméno: Gamora
Výška: 1,83 m
Váha: 77 kg
Barva očí: žlutá
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Jim Starlin
Představitel: Zoe Saldana
Poprvé se objevila v: Strange Tales #180
(červen 1975)

Filmy

Popis

Nejnebezpečnější žena ve vesmíru. Takto je popi­sována tato zelená kráska, jejíž první marvelovský debut se datuje na rok 1975, přesněji v rámci vydání Strange Tales #180. Gamora je poslední z jejího druhu Zen Whoberi. Osamělé dítě našel Thanos a rozhodl se ji cvičit a trénovat.

Když byla Gamora teenager, Thanos ji vzal na výlet, během nějž neuposlechla jeho příkazy a dostala se do konfliktu se skupinou kriminálníků, kteří ji přemohli a jeden z nich ji znásilnil. Thanos ji našel na pokraji smrti, zavraždil všechny útočníky a Gamoře navrátil její zdraví.

Dospělá Gamora byla poslána zabít všechny členy Vesmírné církve Pravdy. Chtěla se jim také pomstít za vyvraždění svých rodičů i celého jejího rodu. Potkala Adama Warlocka a ještě spolu s Thanosem a s Trolem Pipem bojovali s Magusem (Warlockovým druhým já). Gamoře však začaly být Thanosovy plány podezřelé. Magus byl poražen a Thanos se označil za největší hrozbu vesmíru. Gamora podporovala Captaina Marvela, Draxe i Avengers v boji proti Thanosovi. Ten ji však vážně poranil a zničil Pipovu mysl. Adam je našel a absorboval duše do jeho Soul Gemu.

Po bitvě s Thanosem se Warlock zmocnil Infinity Gauntlet a pomalu se v něm začal probouzet Magus. Gamora a Pip přesvědčili Doctora Strange, aby jim pomohl zachránit Warlocka z jeho šílenosti. Adam pak rozdělil drahokamy a Gamora získala Time Gem, čili drahokam s mocí ovládat čas. Neuměla ho však ovládat, po čase opustila skupinu a vrátila ho. Zamilovala se do Warlocka, který její city ze začátku neopětoval, ale později podlehl i on jí a společně tak začali cestovat vesmírem.

V komikse Annihilation už Gamora opustila Adama a lásky byl konec. Přidala se do skupiny United Front, v jejímž čele je Nova, se kterým je v sexuálním vztahu. Během invaze Phalanxů byla přinucena zajmout Novu, který utekl z planety. Nova spolu s Technarch Tyrem ji vysvobodili, ale Gamora se nakonec přidala ke Strážcům Galaxie v čele se Star-Lordem.

Představení filmové Gamory

Thumbnail Play icon