Georges Batroc

Georges Batroc

Georges St-Pierre Sezóny 1 2014 - 2014


Alžírský žoldák, který byl najat k přepadení lodi S.H.I.E.L.D.u jmé­nem Lemurian Star. Batroc na ní získal cenné rukojmí, včetně Jaspera Sitwella. Nájemný zabiják ale nečekal, že se mu do cesty postaví Kapitán Amerika a Black Widow.

Informace

Celé jméno: Georges Batroc
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Georges St-Pierre
Poprvé se objevil v:
Tales of Suspense #75 (březen 1966)

Filmy

O Batrocovi

Batroc je francouzský žoldák, který je ve světě známý spíše jako Batroc the Leaper, kvůli jeho oblibě v kickboxu. Pracuje pro každého, kdo mu dobře zaplatí, přičemž nejvíce musí čelit Kapitánu Amerikovi a jeho blízkým přátelům. Byl mnohokrát najat Hydrou a zaplaceno mu bylo i Klawem, který hledal padouchy pro invazi do Wakandy. Je také jedním z Marvel padouchů, kteří se utkali s DC hrdiny, v jeho případě to byl Batman. Stalo se tak v crossoveru JLA/Avengers z roku 2003.

Mezi jeho nepřátele patří Black Panther, Winter Soldier, Captain America, Deadpool nebo Quake.

Komiksy

Georges se narodil a byl vychován v Marseille ve Francii. Když byl dostatečně starý, přidal se k francouzské armádě. Brzo však odešel a dal se na dráhu žoldáka. Jeho první velkou zakázkou byla krádež hlavice Inferna 42, přičemž byl zastaven Kapitánem Amerikou. Později byl najat Hydrou, aby unesl Sharon Carterovou, ale nakonec se přidal na stranu Kapitána, když zjistil, že Hydra plánuje zabít i jej. Časem si založil vlastní tým, jehož součástí byli Swordman, Living Laser, Porcupine a Whirlwind.

V mnoha epizodických soubojích bojoval například s Hawkeyem, Diamondback nebo Iron Fistem. Klaw jej poté časem najal, aby s ním podnikl invazi do Wakandy, čímž chtěli dohnat Panthera k sebevraždě. Aby zabránil útoku na svou osobu, zaplatil si Batroca, jako jednoho ze svých zabijáků, mafián Daniel Gump, kterého měl za úkol zabít Deadpool. Ukecaný žoldák zlomil Batrocovi jeho nohu, přičemž mu Francouz přísahal pomstu. Když na něj narazil podruhé, Deadpool fungoval jako pacifista Zenpool.

Filmy, seriály a další média

Batroca jste mohli spatřit v animovaných seriálech The Marvel Super Heroes, The Super Hero Squad Show nebo pohyblivém komiksu Black Panther. Roli měl také v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa a Ultimate Spider-Manovi. Utkat jste se sním pak mohli ve hrách Spider-Man and Captain America in Doctor Doom's Revenge, Marvel: Avengers Alliance a Marvel Heroes. Hratelnou postavou pak je v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Batroc se narodil 19. 5. 1981 ve Francii, načež se přesunul do Alžíru, kde se stal agentem DGSE. Ze zkušeného zabijáka nakonec vyrostl žoldák, přičemž byl hledán všemi velkými agenturami. Když Fury zjistil o problému v S.H.I.E.L.D.u, najal si Batroca, aby přepadl loď Lemurian Star. Zde zajal veškeré agenty S.H.I.E.L.D.u včet­ně Sitwella, ale nečekal, že proti němu vyrazí Kapitán Amerika a Black Widow.

Kapitán se s Batrocem utkal v souboji jeden na jednoho a alžírského žoldáka porazil. Batroc ale unikl a později byl zajat nejmenovaným týmem S.H.I.E.L.D.u. Záběry z jeho výslechu pak ukázal Pierce Rogersovi, když s ním mluvil o atentátu na Furyho.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics