Gilgamesh

Gilgamesh

Dong-seok Lee Sezóny 1 2021 - 2021


Dobrosrdečný Gilgamesh se dokáže starat i o své druhy, když trpí nevyléčitelnou nemocí Mahd Wy'ry.

Gilgamesh je jedním z nejsilnějších Eternals, ale dost možná také jedním z nejhodnějších. V průběhu svého času na Zemi urputně bojoval s Eternals proti Deviantům, ale vždy dokázal být nápomocen svým kolegům v časech největší nouze. To se také potvrdilo, když se zjistí, že Thena trpí nemocí Mahd Wy'ry, tedy poruchou osobnosti, kdy již nedokáže udržet své dlouholeté vzpomínky na uzdě, Gilgamesh se rozhodne s Thenou odejít do ústraní, aby nikomu neublížila.

Ostatní zvažovali Thenu i zabít, protože se jedná o nevyléčitelnou nemoc, kdy nikdy nevíte, kdy vás osoba napadne. Gilgamesh to ovšem zvládl na výbornou a žil s Thenou v ústraní až do roku 2023 v Austrálii. Tam za ním dorazí zbylí Eternals, kteří se chtěli spojit v boji proti Deviantům, kteří se zničehonic znovu objevili na Zemi (popravdě nikdy nikam nezmizeli, jen díky tání ledovců přežili a nyní opět rozmrzli).

Gilgamesh se s Thenou vydává najít i dalšího druha – Druiga, který taktéž žije v ústraní se svou vlastní komunitou, kterou snad nenásilně ovládá pomocí svých schopností. Právě ale ke Druigovi vpadnou Devianti. Všichni Eternals se spojí a bojují proti nim. Gilgamesh se ovšem v boji odtrhne a bohužel padne v souboji s Deviantem Kro. Tuto ztrátu velice těžko nese právě Thena.